Переведення годинника: міфи і факти

Кожного року мешканці України повторюють одну і ту ж дію – це переведення годинника. Детальніше про те, якими міфами та фактами окутане питання переведення стрілок годинника, розповість Житомир Тренд.

Цього року перехід на зимовий час в Україні відбулося в неділю 27 жовтня о 4 годині ранку. Прийнято вважати, що цей процес добре впливає на сон, адже після переведення стрілок годинника назад, українці зможуть на годину довше спати.

Прийнято вважати, що переведення годинника впливає на життя людей: позитивно, чи негативно – це ще варто перевірити.

Переведення годинника

Економія енергії

Це достатньо розповсюджений міф. Прийнято вважати, що переведення годинника впливає на процес економії енергії. Але це неправдиве судження. В США в Міністерстві енергетики ще в 2008 році провели відповідне дослідження. Результати показали, що річне споживання енергії скорочується внаслідок переходу на літній час на 0, 03%. Інше дослідження спростувало дані результати, надавши прямо протилежні показники. За даними дослідження вчених з Університету Каліфорнії, споживання енергії збільшується на 1%.

В штаті Індіана затвердили указ про перехід на літній час. Внаслідок цих змін споживання енергії за попередніми прогнозами збільшиться і досягне 9 мільйонів доларів на рік. В сукупності це негативно вплине на стан навколишнього середовища, адже збільшиться його забруднення.

Вплив на здоров’я

Опираючись на результати дослідження вчених з Університету в Бірмінгемі, варто сказати про збільшення ризику серцевих нападів на 10% внаслідок переходу на літній час. Після переходу на зимовий час цей показник впав, тобто повернувся до попереднього значення.

В першому випадку також мова йде про підвищення ризику нещасних випадків на дорогах. Причиною тому є невиспані автомобілісти, відповідно, їх знижена концентрація провокує виникнення ДТП.

Це ж дослідження показує, що при переході на зимовий час рівень безпеки на вулицях, на дорогах збільшується на 8%.

Час для сільського господарства

Цей міф полягає в тому, що перехід на літній час обумовлений допомогою фермерам для збору урожаю. Ця думка глибоко вкоренилася в свідомості людей, але це неправдиве судження.

Цікаво, що цьому питанню дослідник Девід Прерау присвятив книгу. В ній розповідається про боротьбу фермерів з переведенням годинника, адже за їх словами, це значно знижувало їх продуктивність праці. В цілому, така необхідність переведення стрілки годинника ускладнює життя.

Переведення годиника

Вплив тільки на людей

Доведено, що переведення годинника впливає не тільки на людей, але й на домашніх та свійських тварин. Всьому виною укладений розпорядок дня. Відповідно всі тварини, домашні улюбленці відчувають зміни в звичному режимі.

Австралійська науково-дослідницька організація на чолі з дослідником Елісоном Холдхусом Смоллом довела це. Переведення годинника як на літній, так і на зимовий час провокує виникнення психологічного та фізичного стресу у тварин. Улюблений котик, чи пес стане після такої зміни режиму розлюченим, корова, наприклад, відмовиться дати молоко в незвичний для себе час доби.

Comments

.,.,.,.