У вісім років написала перший музичний твір: юна композиторка-рекордсменка із Житомирщини

 

Ця талановита, віртуозна юна дівчинка-мультиінструменталіст тривалий час проживала і навчалася на Житомирщині, пише zhytomyr-trend.in.ua.

Саме наш регіон вона й прославила, ставши наймолодшим композитором України. Хочемо познайомити наших читачів з юною композиторкою — Маргаритою Євменчук. Наразі дівчина з родиною мешкає вже в іншій області — Рівненській, але ми ж просто не можемо не пишатися причетністю цієї талановитої дитини до Житомирщини. Але про все по порядку.

1

Юна композиторка-рекордсменка

Творчість Маргарити триває лічені роки, бо займається музикою вона з восьми, а нині їй вже десять років. У червні ж поточного, 2020-го, святкуватиме своє одинадцятиріччя. Та попри такий, здавалося б, поки короткий творчий шлях та досить юний вік, дівчина досягла  неабияких успіхів та підкорила багато музичних вершин. Маргарита Євменчук оволоділа декількома музичними інструментами, що й дає нам можливість впевнено назвати її музикантом-мультиінструменталістом. Бандура, віолончель та фортепіано — три музичні кити, на яких наразі тримається творчість композиторки-рекордсменки.

Рекордсменки тому, що вона, займаючись музикою доволі мало, досягла неабияких результатів: сама почала створювати музичні твори, а завдяки власним композиціям навіть стала «Наймолодшим композитором України». Це зафіксовано й у національному реєстрі рекордів України. Маргарита, звісно ж, отримала і відповідний сертифікат, який це підтверджує.

2

Музиці, як і коханню, підкоряються будь-які роки

Цікаво те, що до другого класу батьки, рідні, друзі та знайомі навіть уявити собі такого не могли, оскільки особливого потягу та хисту саме до музики за дівчинкою ніхто не спостерігав. Але знайшлася людина — вчителька — котра розгледіла в майбутній композиторці талант, як мінімум констатувавши та сказавши мамі дитини, що в неї дуже гарний музичний слух і їй обов’язково варто займатися мистецтвом, музикою. Мовляв, обов’язково Маргариту варто віддати до музичної школи. На той час, проживаючи в Новограді-Волинському, особливого вибору не було, тож дівчинку віддали в єдину в місті школу мистецтв. Вільні місця на той момент були лише в класі фортепіано, тож саме цей інструмент дитина й стала вивчати, почала вчитися грати на ньому.

Так тривало понад рік, допоки в житті музикантки не з’явилася бандура, яка одразу ж полонила її. Спершу дівчинка почула, як грає одна з вчительок, а після цього поділилася з матір’ю, з запалом зізналася в тому, що теж хоче освоїти цей дивовижний музичний інструмент. «Саме так, як душа українського народу, матусю, й лунають для мене звуки бандури», — порівняла з мудрістю та цікавістю дитина. Так і трапилося, що саме цей музичний інструмент Маргарита дуже добре освоїла і просто чудово нині грає на ньому.

4

Перший музичний твір, написаний у вісім років

 Ольга — мама дівчинки — натішитися не може, адже спершу думала, що донька «перегорить», так би мовити, і на довго її запалу для занять гри на бандурі не вистачить, але ж ні. Як бачимо, юна композиторка не перестає приємно дивувати своїми звершеннями, новими власними творами, а також тішити своїм талантом. Так-так, в своєму віці Маргарита Євменчук вже написала не один десяток власних музичних творів. А перший, між іншим, вона створила ще у вісім років! На рахунку дівчинки участь в численних мистецьких та музичних конкурсах та фестивалях, як у всеукраїнських, так і в міжнародних.

6

Якось вдома мама помітила, що донечка награє певну мелодію, яку до цього не доводилося чути. На запитання про те, чи це педагоги щось новеньке задали вивчити, Маргарита відповіла, що ні. Виявилося, що вона сама щось сама собі почала створювати, награвати, експериментувати зі звуками, звучанням. Вже нині зрозуміло стало для матері, що на той час донька створювала доволі складний музичний за звучанням та технікою твір: і пунктирний ритм, і пасажі були наявні в цьому музичному етюді. Та вчителька, яка вперше слухала цей твір, заявила, що їй він не до вподоби і була переконана рішуче, що вони з дівчинкою вчитимуть виключно те, що скаже вона, педагог. Тоді як про власну творчість наразі нічого й думати. 

Втім талановита дитина не припинила писати нові музичні твори. Вона їх створювала, от тільки вчительці відтоді перестала показувати власні нові роботи. З приводу ж вищезгаданого етюду, то зазначимо, що публіка все ж про нього дізналася: композиторка не лише доробила його повністю, але це ще й вийшла ціла театралізована постановка: з віршами, неймовірним музичним супроводом, театралізованим дійством. Згодом саме з цим твором музикантка отримала гран-прі на одному з всеукраїнських конкурсів в Одесі.

Мелодії народжуються, коли навіть не очікуєш

Під час навчання в житомирській школі імені Святослава Ріхтера, програма навчальна була в дівчинки вкрай насиченою: музична література — понад одну годину, ази  імпровізації, а також композиції. Нині ж ще одне музичне захоплення Маргарити — віолончель. А все тому, що одного разу в юної композиторки виникла ідея створити доволі складний, масштабний музичний твір, де будуть задіяні саме бандура, фортепіано та віолончель.

7

Мама талановитої музикантки зізнається, що процес створення нового музичного твору її донькою — насправді якийсь магічний, дивовижний. Звуки та мелодії раптово виникають в голові дівчинки. В такий момент дуже важливо їх записувати. Зокрема, й на телефон можна зафіксувати, коли Маргарита починає щось награвати. Все, звісно ж, для того, аби якомога точніше в подальшому відтворити звучання тієї, чи іншої мелодії. 

Трапляється й таке, що, приміром, годині о 22:00 композиторку відвідує муза, находить натхнення і вона щось награє. Це може тривати й до 1:00-ої години ночі. Якось в музичній школі, в холі, дівчина навіть за хвилин сім щось умудрилася створити, написати. Така-от дивина, прекрасна сила й магія мистецтва, зокрема й музики. Творчий процес — насправді незбагненний. Переконуємося в цьому на прикладі Маргарити Євменчук.

 Впевнені, що в такого юного таланту попереду — велике майбутнє. Принаймні, цього ми щиро бажаємо цій маленькій рекордсменці! Наразі ж, попри те, що тепер родина дівчини змінила місце проживання на Рівненську область, це в жодному разі не применшує заслуг Марагарити, її таланту, а лише зайвий раз підкреслює той факт, що й Житомирщина стала для неї маленькою Батьківщиною, хоча й на певний проміжок часу. Тут зародився новий талант, запалилася зіронька талановитої дитини! Житомирська область, та й вся країна в цілому, без перебільшення, може пишатися просто неймовірною дитиною, котра в свої маленькі роки може бути для багатьох гарним прикладом для наслідування!  

Comments