Житомирський фокусник і актор

 

Славиться Житомирщина своїми талановитими земляками, серед яких  музиканти, письменники, актори (причому як театру, так і кіно), навіть лялькарі! Як не пишатися заслугами Сергія Соловйова, який не лише дивує містян на головній пішохідній вулиці Житомира, але й привозить знову і знову перші місця на тематичних конкурсах, пише zhytomyr-trend.in.ua.

А як можливо не вболівати за відомих спортсменів – уродженців Житомирської області Олександра Зінченка та Юлії Єлістратової? І це далеко не всі наші відомі, успішні та талановиті земляки.

Сьогодні один із таких – житомирянин Валерій Городничий.

1

Біографія талановитого житомирянина

Вчився Валерій у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за спеціальністю російська мова. Особисто був знайомий також з іншою нашою видатною житомирянкою – Поплавською Мариною Францівною, яка була відома на всю Україну завдяки КВН “Дівчата із Житомира” та комедійному телешоу “Дизель-шоу” і яка трагічно загинула в автокатастрофі півтора роки тому.

Він навіть неодноразово влаштовував тематичні фестивалі фокусників в рідному місті, а з 2003 року довгий період показував фокуси для гумористичної програми житомирського телебачення жарт-клубу „Побрехеньки“.

На рахунку талановитого житомирянина вже більше 17 ролей у найрізноманітніших кінокартинах. Та починав Валерій взагалі не з кіно і навіть не з театру – все розпочалось з фокусів!

Фокусник і актор

Діяльність нашого талановитого земляка розпочиналась з фокусів, причому ними Валерій захоплювався ще з дитинства, черпаючи знання з тематичних періодичних видань і з часом дійсно перетворив своє захоплення на справжню роботу, виступаючи у найрізноманітніших куточках не лише рідної України.

Особливо багато в колекції Валерія фокусів саме з гральними картами – наразі їх в його нараховується більше 3-х тисяч і деякі з них він залюбки демонструє і під час кінозйомок. Так наприклад сталося і з його першим фільмом – там правда він показував фокус з наперстками, проте все ж режисерам вдалось відзняти щире здивування головного героя на цей фокус.

Фільмографія житомирянина

Перший фільм, в якому вдалося знятись це була кінострічка “Савраска”, в якій, як не дивно, грав дійсно “свою роль” – роль фокусника. В старенькому фільмі “Савраска” часто можна побачити наш рідній Житомир, проте за словами Валерія, на жаль, було відзнято чимало чудових і яскравих сцен, які не увійшли до стрічки…

Надалі знову ж таки в Житомирі вдалося знятися у фільмі “Віра, Надія, Любов”, режисера Олексій Рудаков. У своїх перших фільмах житомирянин мав більш епізодичні ролі, проте починають завжди з меншого.

2

Восени 2010 року під час зйомок фільму 8-серійної стрічки “Я тебя никогда не забуду”, режисера  Олексій Рудаков випала чудова можливість попрацювати з талановитими акторами – Ольгою Сумською та з її чоловіком Віталієм Борисюком.

Та перша дійсно “серйозна роль” дісталася Валерію набагато пізніше – в першому сезоні серіалу “Вещдок”, він там грав підозрюваного у подвійному вбивстві, а вже свою головну роль Валерий отримав  у “Судових справах”: це була роль людини, яка розкрила вбивство.

Нарешті у Валерія з’явився свій персонаж (мається на увазі персонаж з іменем, який неодноразово з’являються у стрічці) серіалу “Вещдок” – персонаж з іменем Смолов Богдан Степанович.

Дуже позитивно Валерій відзивається про знімальний колектив серіалу “Вещдок”, адже за час зйомок в скількох серіях дуже звикаєш до людей, вони стають тобі справжніми друзями, а подекуди і так званою знімальною сім’єю.

Детальніше про діяльність житомирського актора та побачити більше фотографій із знімального майданчику можна на сторінці Валерий Городничий у Фейсбук.

3

Про цікаві моменти під час знімального процесу

Валерій залюбки ділиться цікавими і смішними моментами, які відбулися з ним під час зйомок або під час підготовки до них.Так, під час підготовки до зйомок у серіалі “Я тебя никогда не забуду”, Валерій надзвичайно цікавим способом познайомився з чоловіком Ольги Сумської – Віталієм Борисюком. Оскільки в серіалі було багато акторів, які грали ув’язнених, то був і відповідний реквізит – “фуфайки” з номерами  і так звані “татуюваннями”, які звісно були заздалегідь намальованими. Та наш житомирянин вгледів на руках актора Віталія Борисюка символи, які мали не дуже хороше значення і попросив людей, які допомагали на знімальному майданчику, замінити їх. Можливо таким чином вдалось уникнути доволі серйозного “кіноляпу”. Таким чином Валерій Городничий познайомився з відомим актором, а надалі спілкувались в неформальній обстановці навіть показував йому фокуси.

Також цікавий момент був під час перевезення акторів, які грали ув’язнених (“зеків”) на іншу локацію, котра знаходилась за містом. Так у своїх “фуфайках” з номерами на грудях, актори зробили зупинку і зайшли до житомирського супермаркету на Корбутівці, чим налякали не лише продавців – Валерій розповідав, що і в супермаркеті і біля нього з їх появою взагалі людей не спостерігалось.

Цей серіал знімався ще на одній відомій локації під Житомиром – Коростишівському каньйоні.

5

Також цікавим моментом є те, що під час зйомок фільму “Відлуння” в кінці липня минулого року вдалось потрапити на знімальний майданчик разом зі своєю дружиною, де вони грали подружжя євреїв.Також для цієї ролі Валерій мав власний одяг для своєї ролі, чим всіх дуже здивував.

В художньому фільмі відтворювали події перших днів німецької окупації 1941 року у Вінниці, коли розпочалось масове знищення євреїв, а уважні житомиряни в цьому фільмі можуть впізнати наші вулиці – Лермонтовську, Ольжича та Пушкінську.

6

Житомир і кіно

Цікавим також є і той факт, що 2019 рік став якимось справді “кіношним” для Житомира, адже знімали “Відлуння”, “Подорожник”, фільм про Сергія Корольова “Незламний”, серіал “Слов’яни”, правда його знімали неподалік Житомира – в Денишах, проте акторів там було багато житомирських.

І у всі ці фільми потрібна була “жива”, різнопланова та різновікова масовка. Тут могли спробувати свої сили навіть ті люди, котрі взагалі ніколи не знімалися.

Кожен житомирян міг випробувати власні сили і всім залишилось лише чекати прем’єри і уважно слідкувати за сюжетом кіноновинок, шукаючи в кадрах житомирян чи знайомі вулиці рідного міста.

Comments