Неочікувані та вражаючі факти про масштабний серіал «Слов‘яни», який знімали на Житомирщині

Містичне, загадкове, колоритне, атмосферне — саме таким вражаючим, як обіцяють творці цього дванадцятисерійного українсько-словацького видовищного дійства, й буде це кіно. Далі на zhytomyr-trend.

Розповідаємо ми нині про серіал «Слов’яни», зйомки якого проходили ніде інде, як в Житомирській область. Ще один приклад того, наскільки ж приваблює Житомирщина режисерів своїми чарівними місцями та живописними локаціями. Про це повідомляє “1+1”.

Команди з двох вищезгаданих країн потрудилися на славу, аби, згідно з анонсом, у 2020-му році глядач зміг насолодитися переглядом видовищного, масштабного, яскравого, багатосерійного кіно на одному з провідних українських телеканалів. Ми ж хочемо познайомити читачів з сюжетом серіалу, а також розповісти трішки цікавих фактів про зйомки «Слов’ян», які тривали минулоріч  в нашому регіоні.

8

Сюжет серіалу

Серіал розповість про Драгу — травницю з особливими здібностями, яка робитиме все можливе задля порятунку оленя, в якого певна невідома й незрозуміла сила перетворила її брата. Дівчина відправиться в ліс, де зустріне незнайомця, який втратив свідомість. Чоловік завдячуватиме Дразі своїм порятунком, оскільки дівчина не кине його напризволяще, а допоможе. Після цього спільними зусиллями незнайомець, разом з дівчиною, докладе всіх зусиль, аби знайти відповіді на питання,  відгадати загадку, в якій, цілком можливо, прихована таємниця з минулого врятованого чоловіка-незнайомця. Їх шлях пошуків буде сповнений пригод та небезпеки.

В часи, про які розповідає кіно, багатьма практикувалася й давня магія. Особливість тодішнього світу, а це були часи ще до нашої ери (VII століття), полягала в тому, що змінюватися він міг чи не щомиті. Це буде картина про магію, чаклунство, надприродні сили. І, як більшість з таких відеоробіт, ця стрічка теж вже оповита власними легендами, неймовірними і дивовижним історіями.

6

 Додамо також, що спершу, після завершення зйомок кіно в 2019-му році поблизу села Житомирської області з назвою Дениші, місцева локація слугувала доволі популярним туристичним об’єктом, куди звідусіль охоче прибували мандрівники. Втім, це тривало недовго, багато елементів локації були вщент розтрощені; наразі достеменно невідомо, чи й надалі туристи буватимуть на місцях зйомок серіалу в нашому регіоні. Це покаже час.

Древні обряди язичників

У кіно команда фільму доклала неабияких зусиль, аби сюжет мав якомога реалістичніший вигляд. А яка ж древня магія без давніх обрядів язичників? Своїм досвідом, знаннями зі знімальною групою та представниками серіалу поділилася навіть знахарка з Чернігівської області, якій вже на той час виповнилося 117 років.  Коли редакторка, за сумісництвом і фольклорист, була в жінки-довгожительки, та саме проводила один обряд, який не можна не назвати містичним — знахарка подарувала життя чоловіку, який постраждав від укусу гадюки. Магія та містика — не інакше. Звісно ж, було б дивно, якби автори не включили схожу подію і в сам серіал. Отож, дещо схоже, швидше за все, в кіно ми теж побачимо!   

х

Примхи погоди

Дивина траплялася і з погодою теж. Влітку минулого року, саме поблизу Денишів, де тривали зйомки стрічки, оминала локацію якимось чарівним, дивовижним чином негода. Знімальна група підтвердила свої здогадки, що місцевість, де вони працювали, була дійсно якоюсь, немов зачарованою. Команда фільму просто дізналася, що недалеко від їх знімального майданчика насправді розташувалося особливе місце — жертовник язичників. Він, за легендами та повір’ями, є охоронцем території довкола! Інформацією з представниками серіалу поділилися старовіри, які там недалеко мешкають.      

Справжні чаклунки серед масовки

Траплялися серед масовки, у що теж важко спершу повірити, ніхто інший, як справжні чаклунки, а ще й відьми. Коли команда побачила їх випадково в місцевому лісі, то просто не змогла не запропонувати попрацювати разом. Було й таке, що через присутність на такому дійстві, як відьомський шабаш, дехто з дівчат навіть зміну знімальну пропустив! До речі, інструменти музичні для зйомок, які можна буде побачити в деяких кадрах стрічки, були автентичні, оригінальні — ті, якими користувалися самі ж сучасні шамани й чаклуни. Подібні артефакти — їх власних рук справа. Адже, наприклад, ті ж самі бубони вони використовують, проводячи свої обряди. Тож вони не відмовилися, а навпаки — погодилися взяти власні музичні інструменти з собою на зйомки серіалу.   

0

Представники столичного аеропорту допомогли відзняти важливі сцени

Не варто забувати, що для зйомок вкрай важливими, знову ж таки, були погодні умови. Через них іноді ледь не зривався знімальний процес. В одному з таких випадків допоміг ніхто інший, як столичний аеропорт. Чим саме? Все дуже просто — потрібен був точний і актуальний прогноз погоди, оскільки знімальній команді «Слов’ян» варто було діяти швидко, аби не зривати свою роботу. А переносити зйомку на інший час, чи день група просто не могла. Представники одного з аеропортів виручили творців кіно — завдяки наданому прогнозу погоди на кілька найближчих годин, важливі й потрібні сцени вдало та вчасно відзняли. Таке ось щасливе завершення історії, яка б цілком могла перерости в сильну халепу та принести купу неприємностей…  

Обладнання, яке відзначили на самій премії «Оскар»

«Слов’ян», між іншим, ще й на унікальну та ексклюзивну техніку знімали. Так-так. Ми зовсім не перебільшуємо. Наша вітчизняна компанія під назвою «Фільмотехнік» спеціально виступила в ролі розробника унікального операторського обладнання, яке чотирнадцять років тому, у 2006-му, удостоїлося відзнаки та отримало премію від однієї з найважливіших та найпрестижніших світових нагород у галузі кіно — «Оскара». Серед фільмів, де також були задіяні вищезгадані наші вітчизняні пристрої для операторів, — друга частина «Залізної людини» (2008-ий рік), частина «Трансформерів», що була в широкому прокаті у 2007-му, а ще славнозвісний «Титанік» всесвітньо відомого, культового режисера Джеймса Кемерона (1997-го року). А ще кілька цікавих фільмів, таких як: «Дванадцять друзів Оушена», котрий побачив світ у 2004-му, а також кінострічка 2005-го року, що зветься «Царство Небесне» та багато інших відомих фільмів.

7

Глядачі одного з найвідоміших вітчизняних телеканалів теж потішаться, адже у «Слов’янах» одна з ролей дісталася ведучому, якого багато хто встиг полюбити завдяки перегляду ранкових ефірів. Руслан Сенічкін звати цього ведучого, котрий буде одним з персонажів серіалу, який багато хто вже охрестив «Грою престолів» по-українськи.

Ми вас зацікавили усім цим? Тоді залишається стежити за новинами й анонсами, в яких точно розкажуть про прем’єру 12-серійного кіно. Багатьом точно до вподоби будуть мальовничі краєвиди Полісся, Житомирської області! Саме це, а також, захоплюючий сюжет та масштабна кінематографічна робота, як обіцяють творці серіалу, — будуть дивувати та вражати глядачів в «Слов’янах».

Comments

.,.,.,.