Телеканал “1+1” покаже серіал «Слов’яни», який знімали біля Житомира

Біля селища Дениші Житомирського району продовжують знімати 12-серійний серіал “Слов’яни”. Прем’єра фільму буде представлена на українському телеканалі “1+1”. Далі розкаже “Житомир Тренд”

Даний телесеріал є спільним україно-словацьким проектом, очолює який міжнародний шоуранер та режисер Петер Беб’як. Він має багато кінематографічних нагород, зокрема “Кришталевий глобус” Карлових Вар.

Створюють історичний серіал з елементами слов’янських вірувань українська “Медійна Група Європейського Партнерства” та словацька “Wandal Production, s.r.o.”, український телеканал “1+1” та словацький TV JOJ за підтримки Мінкульту України.

За словами керівника департаменту закупівель ТВ продукту “1+1 медіа” Інни Кондратюк, канал “1+1” став першим, хто отримав право показувати серіал “Слов’яни” та зараз активно працює з його виробництвом. Каже, що вони долучились до створення проекту на стадії закінчення сценарію та підбирання акторського складу. Пані Інна вражена кропіткою роботою з деталізації сцен майбутнього серіалу, говорить, що у фільмі задіяні потужні актори та загалом працює команда справжніх професіоналів. Кондратюк переконує, що серіал стане справжньою культурною подією для українського глядача.

Сюжет

Юна травниця Драга хоче врятувати свого рідного брата, який дивовижно був перетворений на оленя. Олень привів Драгу до незнайомого чоловіка, який був непритомним та не пам’ятав, хто він. Дівчина, маючи чарівні здібності врятувала незнайомця. Також вона дала йому ім’я та пустила у своє життя. Вже разом молоді люди хочуть дізнатися, ким є чужинець, але з кожним разом все більша і більша небезпека нависає над мешканцями слов’янського поселення Великий стіл.

Що говорять творці серіалу?

За словами головного сценариста з Словаччини Йозефа Колеяка, серіал відстежує життя поселення протягом 1 року, враховані всі ритуали, які були присутні у слов’ян до прийняття християнства, такі як обряд для юнаків, коли вони стають чоловіками, ініціація, обряд літнього сонцестояння, велике святкування життя. Також присутні обрядові дії та ритуали під час поховання людини, народження дітей, спілкування з іншим світом. Все це, ми як глядачі можемо бачити через очі чужої людини, яка не є проживає у городищі та бачить все по новому.

До зйомок у серіалі запросили українських та словацьких акторів:

  • Руслана Сенічкіна
  • Юрая Лоя
  • Поліну Носихіну
  • Томаша Машталіра
  • Макара Тихомірова
  • Анну Адамович
  • Олексія Тритенко
  • Душана Цінкнота та інших.

Український режисер Сергій Санін розповідає, що коли вони знімали розповідь про життя давніх слов’ян, до їх розділення на різні національності, вони знайшли єдність у сучасному світі. Це унікальна ситуація, так як вже через декілька тижнів спільної роботи словаки та українці почали розуміти один одного без допомоги перекладачів.

“Це дійсно дивовижний досвід, це чудово!», ‒ каже Санін.

Для участі у військових частинах проекту була запрошена команда каскадерів світового рівня, які були задіяні раніше у відомих зйомках, серед яких серіал “Гра престолів”, де каскадери співпрацювали з відомими кінематографістами, такими як Рідлі Скотт та Стівен Спілберг.

Изображение удалено.

 

Comments

.,.,.,.