Фестиваль нового грузинського кіно в Житомирі

В Арт центрі Гнатюк, що знаходиться за адресою вул. В. Бердичівська, 20 пройде 15 Фестиваль нового грузинського кіно у Житомирі. Всі охочі зможуть насолодитися чудовими грузинськими фільмами з 30 листопада по 10 грудня включно. Детальніше про подію розповість Житомир Тренд.

Фільм

30 листопада 2019 р.

О 16.00 відбудеться показ художнього фільму під назвою «Сусіди». Він вийшов в прокат в 2018 році, в головних ролях знімаються відомі грузинські актори.

Глядач перенесеться на одне італійське подвір’я Тбілісі. Спочатку ми споглядаємо картину досить мирних, з гарними відносинами сусідів. В їх житті присутні негаразди, матеріальна скрута, але їх дружба з кожним роком міцніє.

Ситуація повністю змінюється після того, як до них приходить інвестор, пропонуючи сусідам величезну суму коштів за напівзруйнований будинок. Один з власників – Гіа опирається даній ідеї, адже вклав чимало своєї роботи, власних грошей в ремонт.

За подіями, котрі досить швидко розгортаються у фільмі, цікаво спостерігати. Житомирянам нудно не буде.

1 грудня 2019 р.

О 16.00 пройде показ грузинського художнього фільму від режисера Маріама Хачвані «Деде». Знятий в жанрі драма, фільм переносить глядача до молодої, але досить сильної дівчини. Перед нами відкривається сюжетна лінія героїні, котра всіма силами бореться проти обмеження свободи, репресивної культури. Вона бореться з нечуваним викраденням та завчасно запланованим весіллям, на неї навалюється ворожнеча сімей. Ще дуже багато негараздів ляже на долю дівчини, як вона з ними впорається, чи вийде переможцем, що здобуде, а що втратить – все це глядач дізнається на Фестивалі грузинського кіно.

Фільм

6 грудня 2019 року

О 18.00 в Арт центрі Гнатюк глядачі побачать художній грузинський фільм «Парад», знятий в жанрі трагікомедія. Режисером стала Ніно Жваніа, його прем’єра відбулася у минулому році.

Глядач спостерігає за зустріччю трьох друзів дитинства. Ця подія вкрай випадкова, але розповідає про історію юнаків. Перший хлопець є злочинцем – невдахою, він відсидів строк і лише нещодавно вийшов на свободу. Другий хлопець є актором-авантюристом, ловеласом. Третій друг – вуличний художник. Це історія трьох абсолютно різних хлопців, у котрих спільні лише спогади про дитинство. Їх пов’язує також те, що ні одному не вдалося гідним чином влаштувати своє життя, дитячі мрії та перспективи на щасливе майбутнє залишились в тому ж дитинстві.

Симпатичних юнаків чекає нова пригода, вона принесе їм багато несподіванок, вони відчують біль та неймовірну радість. Глядач буде разом з головними героями, переживаючи ті ж емоції.

7 грудня 2019 р.

О 16.00 відбудеться показ документального фільму «Ангели журби» режисера та сценариста Тео Джорбенадзе. Фільм присвячений 80-річчю пам’яті видатного грузинського композитора Гії Канчелі. Прем’єра фільму відбулася в 2017 році.

Фільм знімали у декількох містах паралельно з концертним турне митця. У кожному епосі він прославляв свободу. Його музику радянські ідеологи називали наркотиком. Кожен життєвий виклик він зустрічав гордо, сценою і творчістю. Доля артиста в сучасному світі досить вдало і точно описана. «Ангели журби» вразять глядача до самого серця.

Фільм

8 грудня 2019 р.

О 16.00 відбудеться показ художнього фільму «Горизонт». Режисером драми стала Тінатін Каджрішвілі. Прем’єра відбулася в 2018 році.

Глядач спостерігає за колишнім подружжям Гіоргі та Аною. Їх розлука проходить на перший погляд досить мирно, навіть безболісно. Шок, стан афекту подоланий, але примирення стає нестерпним. Головний герой не може змиритися, він вірить все ще у вічність кохання, але його колишня дружина чекає на кінець. Порожнеча, непорозуміння – їм доведеться багато труднощів перебороти на своєму шляху, але, можливо, це того варте.

9 грудня 2019 р.

О 18.00 відбудеться прем’єра «Гамлет» 2018 року. Ще в 16 столітті Вільям Шекспір вперше написав свій легендарний твір. Глядач переноситься в 21 століття, де бажання мати владу залишається актуальним. Гамлет починає розслідувати раптову смерть батька, до чого доведуть його розшуки, покаже час.

Фільм

10 грудня 2019 р.

О 18.00 на Фестивалі грузинського кіно покажуть фільм «Вдихни-видихни». Головна героїня драми 37 – річна лікарка Ірина. Глядач спостерігає, як головна героїня тільки виходить з в’язниці, тепер її життя починається з чистого аркушу. Її шлях є досить складним, адже їй потрібно віднайти довіру у друзів, зробити своє життя нормальним та осмисленим.

За шляхом Ірини і буде спостерігати глядач, співпереживаючи, надихаючись її історією.

Фестиваль нового грузинського кіно в 2018 році

Нагадаємо, що минулого року Фестиваль проходив у «Місцевому Навколокультурному Просторі». Першою стрічкою показу став фільм «Наме». В цілому Житомир став другим містом, в якому показували грузинські стрічки. Їх також продемонстрували у Сумах, Харкові, Львові, Одесі та Запоріжжі. На культурному заході присутні житомиряни змогли не тільки проглянути грузинські фільми, але й продегустувати традиційні вина Грузії.

Співорганізатором заходу став Ілля Грицанюк, котрий наголосив на важливості проведення Фестивалю. За його словами, дуже добре, що в Житомирі знайшлися небайдужі люди, котрі погодилися на це. Достатньо відкритим рухом є кіномистецтво, кожен може долучитися до проведення Фестивалю. Ціна одного сеансу в минулому році з дорослого була 40 гривень. Подією, яка посприяла проведенню Фестивалю нового грузинського кіно стала нагода 100-річного ювілею дипломатичних відносин між Грузією та Україною.

Варто відзначити, що абонемент на перегляд фільмів коштує 250 гривень, для дорослого один сеанс коштуватиме 50 гривень, для студента – 30 гривень. Фестиваль проходить за участю жіночого хору Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка під керівництвом Тетяни Гордєєвої.

У випадку виникнення яких-небудь питань, можна звернутися за телефоном: (097) 648 73 18. Чудового перегляду, житомиряни мають змогу побачити грузинські фільми, відчути їх колорит, відміни від українського кінематографу.

Comments

.,.,.,.