На Житомирщині відбудеться виставка малюнків художника Сестеро де Лаутерекена

Художник Сестеро де Лаутерекен творив свої роботи у 1889 році. Вперше за сто років пройде виставка його картин, яка відбудеться у Житомирському обласному краєзнавчому музеї. Далі розкаже “Житомир Тренд”

Що малював художник?

Відкриють виставку малюнків 18 березня. Таку інформацію оприлюднили на офіційній сторінці краєзнавчого музею у мережі Фейсбук. Художник передав нащадкам зображення пам’яток архітектури, житлових будинків Житомира та Бердичева, Станишівки та Коростишева, за допомогою яких глядачі можуть опинитися у минулому Житомирської області. 

Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України провели роботи з реставрації сорока одного малюнку Сестеро де Лаутерекена, які знаходяться у колекції музею в Житомирі. Після чого вони можуть експонуватися для відвідувачів. 

Якій події приурочена виставка?

Виставку малюнків приурочили до двох ювілейних дат: 100 років від заснування у житомирському музеї відділу художнього мистецтва у 1919 році та 130 років подорожі художника Київською та Волинською губерніями. Доречі, результатом тієї мандрівки були всі ці картини художника, які будуть виставлені на експозицію. Дана серія архітектурних замальовок була привезена до Житомира у 1958 р. з Національного художнього музею України

Зображення, які були створені в період з травня по вересень 1889 року, є дуже важливим та цінним краєзнавчим, історичним та художнім матеріалом. З якою метою автор робив свої малюнки не відомо. Є версія, що він готував до друку альбоми історичної місцевості, що були популярні в другій половині дев’ятнадцятого століття. Також, можливо, він хотів видати художні листівки-сувеніри. Але в ті часи видові малюнки з газет та журналів, а також поштових листівок були витіснені фотографіями великих міст та маленьких сіл. Тому художник зробив помилку, коли намагався конкурувати з фотографіями, бо повторював вже широко розповсюджені зображення різних об’єктів, які вже були зроблені фотографами. Це дає відчуття його малюнкам, що вони вторинні. Тому найбільш цікавими в цій серії є ті малюнки, які не повторюють на існуючих фотографіях. Тобто ми можемо побачити ряд нетипових краєвидів, вулиць, неіснуючих вже архітектурних об’єктів. 

Не рахуючи очевидну фрагментарність серії та різний художній рівень робіт Сестеро де Лаутерекена, кожна з них є дорогоцінним свідоцтвом буття міст України кінця 19 століття. 

Виставка у житомирському краєзнавчому музеї покликана підтримати надію, що ця перша повна експозиція малюнків, які пройшли реставрацію, зможе більше висвітлити для фахівців та відвідувачів постать цікавого художника. Карл Якович Сестеро де Лаутерекен не був професіоналом,він був натхненним аматором. На виставці будуть також розглядати всі важливі матеріали від зацікавлених людей, які потім включать до каталогу його творів, що зараз планується для видання. Ознайомитись з роботами маловідомого автора, житомиряни можуть до 30 квітня цього року. 

!№

 

Comments

.,.,.,.