Житомирський лялькар вдруге переміг на Всеукраїнському фестивалі вуличного мистецтва

Лялькар з Житомира Сергій Соловйов вдруге виграв перше місце Всеукраїнського фестивалю вуличного мистецтва. Далі розкаже “Житомир тренд”

Таку інформацію повідомили у прес-центрі фестивалю. 

Житомирянин-переможець

Про те, як закінчився фестиваль стало відомо під час закриття фестивалю, що проходило у Дніпрі. В конкурсі, який тривав з десятого січня до восьмого березня, взяли участь дванадцять артистів, які виборювали перші місця у двох номінаціях: статичний та динамічний жанри. Наш земляк виступав на фестивалі вдруге. Перший раз він взяв участь тут у минулому році, коли він теж переміг, взявши перше місце у номінації “динамічний жанр”. В цьому році Соловйов продемонстрував максимальний результат, він отримав найвищу оцінку з можливих від усього журі фесту протягом трьох вік-ендів. Загальна сума балів – 90 з 90 можливих. 

За словами Сергія Соловйова, йому дуже приємно, що він зміг показати найкращі зі своїх номерів, а також він переконаний, що йому є куди ще розвиватись, бо існують такі лялькарі як Філіп Жанті та Алекс Йоргенсен, у яких завжди є чому повчитися. Переможець каже, що хотів би бачити побільше учасників на таких фестивалях, а саме лялькарів, акробатів та фокусників. Хотілось би бачити їх на українських вулицях, бо на сьогоднішній день артисти динамічного жанру рідко виходять працювати серед людей, вибираючи театри та клуби. Але, як ми знаємо, ніщо не зможе замінити, прямий контакт між артистом та глядачем. 

Що каже журі?

Виступи житомирського лялькаря не зможуть забути не тільки глядачі, а й суддівський склад. Як говорить режисер Театру імені Пушкіна Ольга Турутя-Прасолова виступ Соловйова був справжнім вуличним шоу. Вона говорить, що Сергія не потрібно було шукати, треба було просто йти туди, де багато людей, що пані Ольга і зробила. Артист з Житомира професійно працює з глядачами, винахідливо використовує реквізит. Номер відбувається без пауз 

на кшталт “зачекайте, я зараз щось дістану“. Він все робив з легкістю, не зупиняючись. Все, що було потрібно для виступу звідкись з’являлося та потім кудись зникало. Режисер також відмітила, смартфон, який був вмонтований у руку лялькаря. Вона каже, що всі, хто дивився виступ житомирянина, були дуже задоволені. 

У динамічному жанрі, в якому виграв Соловйов, друге та третє місце відповідно завоювали Анастасія Титова й Тетяна Сажина з Харкова, які представляли циркову школу Circusflex. Дівчата виступали на фестивалі вперше. 

Номінація “статистичні жанри” теж мала своїх дебютантів. Дуже багато нових учасників змогли вибороти призові місця. З першої спроби переміг дует “У пошуках скарбів” (Віталій Демчук і Юлія Пахаян) з Кривого Рогу. Другим став сумчанин Дмитро Буйвал, який є багатократним учасником фестивалю. Третім став Микола Федосов з Дніпра. Призовий фонд у вісімдесят тисяч гривень був розділений між шістьма найкращими учасниками. 

Нагадаємо, що лялькар з Житомирщини Сергій Соловйов вже здобував перемогу на цьому фестивалі. У тому році він став першим у номінації динамічних жанрів теж. 

"№№

 

Comments

.,.,.,.