Замок Радомисль, що розташований у Житомирській області, був відсканований та з цих сканувань була зроблена 3D-модель у рамках проекту “Кишенькова країна”. Далі розкаже “Житомир Тренд”
Тривимірну модель хочуть розмістити на туристичних листівках так званої доповненої реальності, які завжди можна переглянути використовуючи смартфон та туристичний додаток, який буде розроблено.
Замок Радомисль починає свою історію у 1612 році. Його було збудовано на місці Радомишльської папірні – колишньої паперової фабрики, яку заснував Єлисей Плетенецький, що був архімандритом Києво-Печерської лаври. Тут виготовляли папір, який використовувався у релігійному книгодрукуванні, але не католицького як у Львові або Острозі, а православного. Зрозуміло, що такий об’єкт потрібно ретельно захищати, тому будували будівлю з оборонними фортифікаційними спорудами. Для того, щоб будівля була міцною, підбирали відповідне місце, таке як гранітна скеля, що йде під землю на декілька метрів. Це прибирало можливість підкопу. Товщина стін у замка 1,5 метрів, що дає можливість тримати гарматні постріли. Але у будинків є ще один ворог – це час. Замок Радомисль дійшов до наших часів у понівечоному стані. у 2007 році його придбали меценати, після чого почалася масштабна реконструкція. Тепер тут історико-культурний комплекс, в якому розташовуються Музей української домашньої ікони, концертна зала, трапезна для бенкетів та бутік-готель. Крім того, тут постійно проводять різноманітні фестивалі. З часом комплекс став одним з ключових місць для туризму, що вивело Житомирщину на четверте місце в країні за відвідуванням внутрішнього туризму. Постійна велика кількість туристів, що відвідують замок Радомисль, позитивно впливає на розвиток туристичної галузі області в цілому.