У Житомирі представлять виставу, присвячену життю художниці Марії Примаченко

У Житомирі театр «Шарж» вперше презентує  естрадно-публіцистичну виставу  “Райська земля”.

Далі розкаже «Житомир Тренд»

Захід відбудеться 22 січня о 16-00 у приміщенні Дому української культури.

  • Режисер-постановник вистави  –  Г. Козютинська.
  • Художні керівники вистави – Кратко Ю.В., Зайцев В.П.
  • Виконавці ролей – Таможня А., Тищенко Д., Міщенко Ю., Калмикова С., Ткаченко О., Городнюк М.
  • Звукорежисер  – Цюрак В.
  • Проекція – Марійко А.

У представленій виставі житомиряни зможуть ознайомитися з життям видатної української художниці Марії Примаченко. Життя Марії – це життя воїна, вона змагалася з видимим і невидимим ворогом, а насамперед із собою. Це жінка, у якої була найсильніша зброя – мистецтво та любов.

Через все своє важке життя, Марія змогла пронести та зберегти головне – віру в людей. Змогла, не звертаючи увагу на те, скільки духовних та фізичних страждань завдало їй життя та забрало найцінніше.

Примаченко жила паралельно у двох світах і у кожному вела свою боротьбу. Перший світ – це матеріальний, побутовий, реальний, другий – внутрішній світ, світ дитинства та фантазій. Існувало лише два вікна, які поєднували ці світи. Чи то два вікна, чи то очі художниці…

Довідка

Марія Оксентіївна Примаченко  народилася 30 грудня 1908 року на Київщині. Примаченко – українська народна художниця, представляла так зване «наївне  мистецтво»; отримала Національну премію України ім. Т. Г. Шевченка. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970, народна художниця України. 2009 рік — за рішенням ЮНЕСКО — визнано роком української художниці Марії Примаченко.

Творчість Марії Примаченко узгоджує у собі тематично-сюжетні й орнаментально-декоративні композиції. Загальна для всіх людей тема боротьби добра і зла постійно присутня у її мистецтві. Добро у неї завжди перемагає.

Comments

.,.,.,.