Фільму “Красуня” 30 років: цікаві факти про зйомки культової картини

Американський фільм “Красуня”, який був знятий у жанрі комедійної мелодрами, вперше вийшов на екрани у 1990 році. Картина мала доволі простий сюжет, але стала дуже близькою мільйонам глядачів та стала класикою кіно. 

Далі розкаже “Житомир тренд”

Добра казка про звичайну дівчину, яка випадково зустрілась на вулиці з мільйонером, продовжує подобатись поціновувачам кіно і сьогодні. Особливо глядачі відмічають незрівнянну акторську гру Річарда Гіра та Джулії Робертс. Пропонуємо вам ознайомитись з маловідомими подробицями про те, як створювався цей фільм. 

Що планувалось спочатку

Спочатку творці кінокартини хотіли знімати соціальну драму, у якої б не було щасливого кінця. Перший варіант фільму мав назву “3000$”, саме таку суму мала отримати головна героїня за тиждень, який вона б мала провести з багатієм. Крім того, Едвард заплативши Вівіан гроші, мав назавжди забути про неї. 

Варіант фільму, що планувався спочатку, так і не був знятий, тому що сценарій був проданий компанії Disney, яка почала перероблювати серйозну драму на позитивну казку про історію сучасної попелюшки. Зміни стали доленосними, фільм відразу завоював глядачів. 

!

Акторські кастинги

 • Перед зйомками довгий час проводились акторські кастинги. На роль Едварда претендувало багато різних акторів, серед найвідоміших Аль Пачіно та Дензел Вашингтон. Але роль дісталась Річарду Гіру, якого ця роль повернула на екрани після певної перерви у його кар’єрі. 
 • З головною героїнею теж були деякі проблеми. Більше десяти актрис хотіли зіграти головну роль, але жодна з них не пройшла кастинг, при чому хтось відмовлявся сам, а когось забракували режисери. У результаті довгого відбору роль Вівіан Уорд отримала Джулія Робертс. Фільм “Красуня” зробив її зіркою світового масштабу та її почали запрошувати на зйомки інші режисери. 

№

Процес зйомок

 • Всесвітньо відомі автомобільні марки, такі як Porsche і Ferarri не захотіли надати свої автівки для зйомок фільму, бо вважали, що сюжет картини дуже сумнівний. Це змусило режисерів використовувати інший бренд, саме тому герой Річарда Гіра у фільмі їздив на спортивному автомобілі марки Lotus Esprit, яка, доречі, була власністю одного з продюсерів. Після успіху “Красуні” продажі саме цієї марки зросли в декілька разів. 
 • Бюджет кінофільму “ Красуня” – 14 мільйонів доларів. Не дивлячись на той факт, що дуже багато професіоналів сумнівалися у тому, що картина матиме успіх, вона не тільки окупилась, а й принесла творцям величезні прибутки. У прокаті фільм зібрав 463 мільйони доларів, тобто вона окупилась у 33 рази!
 • Багатьом запам’ятався яскравий червоний піджак, у який була одягнена Вівіан під час знайомства з Едвардом. Ця річ була придбана персоналом за кілька хвилин до початку зйомок сцени знайомства. Піджак придбали у білетера кінотеатру, який стояв поруч з місцем зйомки. Червоний піджак, один з головних елементів образу Вівіан, коштував всього 30 доларів. 
 • Дорогоцінне намисто, яке Едвард дарує Вівіан перед оперою, дійсно коштувало 250 тисяч доларів. Воно було взято в оренду на декілька годин для зйомок в одному з ювелірних магазинів Нью-Йорка. Під час зйомок на майданчику постійно знаходився охоронець, який охороняв намисто.
 • Мало хто з глядачів знає, що відома сцена, в якій Вівіан зачиняє футляр з намистом, це імпровізація Джулії Робертс. Її сміх був таким щирим, що режисер вирішив залишити цю сцену у картині. 
 • У фільмі Річард Гір проявив не тільки свій акторський талант, а й музикальний. Гір з дитинства займався музикою, тому для нього було зовсім не складно зіграти на роялі музичний уривок. Крім того, актор сам цей уривок написав. 

::

Цікаві деталі

 • У картині є момент, коли Вівіан сидить на підлозі та дивиться комедію “Я люблю Люсі”. Під час перегляду героїня сміється. Ніхто не може здогадатись, що для того, щоб сміх був щирим, режисер картини лоскотав Джулії п’яти. Це зробило сміх актриси природним. 
 • Режисером картини був Гаррі Маршал, який теж виконав у фільмі невеличку роль. Він зіграв безхатченка, який вказував Едварду дорогу на Беверлі-Хіллз. 
 • Сцена в помешканні Вівіан знімалися в номері готелю “Las Palmas Hotel”. 
 • Номер існує і сьогодні, але велике дерево перед вікном готелю вже знесли.
 • Головна героїня отримала прізвище Уорд не випадково. Це було прізвище діда головного режисера, і тому Маршалл його вирішив дати героїні фільму. 

Фінал стрічки

 • У початковому сценарії, подруга головної героїні Кіт, мала помирати в кінці стрічки від передозування наркотиків. Але режисер вирішив не псувати добру казку таким фіналом і прибрав цей момент з фільму. 
 • Сценарій фінальної частини картини не був готовий, навіть під час зйомок. Наприклад, коли йшли зйомки сцени, де Вівіан говорить про свою мрію зустріти того, хто її врятує, ніхто не  знав, чим саме закінчиться фільм. 

Ось такі цікаві подробиці відбувались під час зйомок фільму “Красуня”. Взагалі, під час зйомок будь-якого фільму, за кадром ховається багато цікавого та захопливого. Тому всі учасники цього процесу, після успіху прокату, завжди розповідають про те, що відбувається під час зйомок. На прикладі всесвітньо відомого кінофільму “Красуня” ми побачили, що за кадром дійсно залишається багато того, що може зацікавити глядача. 

Изображение удалено.

Нагадаємо, що на Житомирщині розробили новий туристичний логотип, окрім того була виготовлена перша пробна партія сувенірної продукції. Як розповів директор Житомирського обласного туристичного інформаційного центру Василь Кравчук, була зроблена перша партія сувенірів з туристичним логотипом Житомирської області. Це футболки, значки та чашки. Незабаром планують зробити ще й браслети. За результатами опитування серед жителів Житомирщини, було визначено, з чим асоціюють мешканці нашу область. Більшість людей відповіли, що із щастям. Тому і був розроблений логотип з текстом “Житомирщина. Щастя тут” та елементом з літер ZT, бо з цими літерами Житомирський регіон ідентифікується іноземцями.

Comments

.,.,.,.