В Чехії презентували виставку з портретами житомирянок і їх загиблих синів

Фотовиставка “Ми. Мами. Сильні” була презентована у Празі в Чехії. Виставка присвячена жінкам з Житомирської області. Далі розкаже “Житомир Тренд”

Виставка складається з дванадцяти фотографій жінок, які зображені з портретами своїх синів, які загинули на Сході України. За словами організаторів, метою виставки є пам’ять про їх синів-героїв, які віддали своє життя за українську державу. Всіх цих жінок об’єднує материнське горе втрати дітей, і зараз, коли вони збираються разом, вони підтримують одна одну. 

Триденна фотовиставка, у якій взяли участь матері загиблих українських військових Лілія Ільницька і Олена Максименко пройшла на центральній площі Праги. Крім площі, портрети були розміщені у кінотеатрі “Atlas”, де проходить показ української кінокартини “Атлантида” режисером якої став Валентин Васянович.

Як повідомила  військовий волонтер, організаторка виставки Юлія Толмачова, у кінотеатрі в центрі Праги змогли виступити перед початком фільму наші матері. Вони змогли розповісти про свій біль. Багато людей плакали, чехи зупинялись біля фотографій та завмирали. На одній фотографії – мама з портретом загиблого сина, на іншій – мама в українській хустці і костюмі. Важливим є те, що показали материнські очі, в них все материнське горе. 

За словами Олена Максименко, син якої загинув у 2016 році біля Широкино, до неї підходили чехи і плакали. Плакали і дякували за наших хлопців, які стали прикладом для інших. Організатори планують продовжити виставку, фотопроект вже запропонували прийняти посольства інших європейських країн. 

Нагадаємо, що популярний телеведучий та мандрівник Дмитро Комаров заявив, що селище під Житомиром може стати прибутковим туристичним місцем. І таких місць в Україні багато. Українцям треба переглянути своє ставлення до внутрішнього туризму та почати заробляти на цьому.

Comments

.,.,.,.