Як зміниться життя, якщо покинути соцмережі

Дослідники стверджують, що завдяки користуванню соцмережами у людей погіршується самопочуття. А от вихід із соцмереж покращить життя користувачів. Далі розкаже «Житомир Тренд»

Американські вчені зі Стенфордського і Нью-Йоркського університетів дослідили це питання. У дослідженні брали  участь 2,8 тис. осіб.

Учасники експерименту місяць не заходили до соціальної мережі Facebook.

Після чого вони заповнили анкети, у яких давали відповідь на питання про їх повсякденне життя, політичні уподобання і загальний психологічний стан, який був під час проведення дослідження.

Зокрема у дослідженні йдеться про те, що деактивація Facebook зменшила загальну активність в світовій павутині та в соцмережах. Паралельно учасники збільшили кількість переглядів телебачення та кінофільмів. Також піддослідні почали більше часу спілкуватися з друзями та родичами, у них покращилося самопочуття та  задоволеність життям. У них з’явилась мінімум година вільного часу в день.

Учасники експерименту почали менше дивитися новини і цікавитися політичними подіями. Більше половини учасників після закінчення дослідження почали рідше користуватися соцімережою Facebook. Також, окрім позитивних моментів відмови від користування соцмережами, вони відзначили і негативний момент. Багатьом із них сайт “задовольняв глибокі і широко поширені потреби”. Саме тому без нього було важко.

Як зазначають американці, це дослідження повинно вивчити проблему зростаючої “залежності” від соціальних мереж і наслідки цього процесу.

“Самогубство і депресія різко зросли за той же період, коли використання смартфонів і соціальних мереж розширилося у суспільстві”, – кажуть науковці.

На 14% менш щасливі за своїх одноліток ті діти, які користуються інтернетом хоча б 1 годину в день. Доведено, що якщо дитина проводить 1 годину в день у соцмережі, то у неї зменшується задоволеність усіма аспектами її життя. Вчені пояснюють це кібертравлею, тому що дітям в онлайні набагто важче захищатися, ніж у реальному житті.

Comments

.,.,.,.