Стартап «Custom World»: народжений в Інжиніринговій школі Житомира

Це чудова ініціатива від студентів Інжинірингової школи Житомира («Поліський Національний Університет»). Стартап з кожним роком лише зростає, заслуговуючи визнання, отримуючи нові номінації. Житомир Тренд розповість більше про цікавий стартап.

«Custom World»

Це стартап житомирських студентів під назвою «Custom World». Його особливість в тому, що завдяки кінетичному піску проєктується певне зображення. Відомо, програмне забезпечення для стартапу розробив Валентин Українець, який на той момент був студентом спеціальності «Комп’ютерні науки». Завдяки даній ідеї значно збільшується інтерес дітей до вивчення ландшафту деяких об’єктів Сонячної системи, наприклад, Землі, Місяця, Сонця, Юпітера. Це унікальна система, варто розібратися з конкретними прикладами:

  • діти викопують яму у піску — в той же час на Місяці утворюється внаслідок даних дій кратер;
  • на Сонці, наприклад, оточуючі побачать сонячні спалахи;
  • на Юпітері буде помітною Велика червона пляма, планета розпочне рух.

Це лише деякі приклади, але завдяки яким вже стають зрозумілі можливості. Гра такого плану сприяє розвитку в дітей просторового мислення, а в процесі розробки використовується саме кінетичний пісок.

Чому кінетичний, а не звичайний пісок?

Є декілька причин, чому такий варіант краще:

  • в’язка консистенція;
  • не дає пилу;
  • пісок не розпадається;
  • ніяких слідів на руках.

Такий стартап розрахований також на реабілітацію дітей з ДЦП, людей після інфарктів, інсультів. «Custom World» допомагає розвивати дрібну моторику рук.

«IT_EUREKA»

Це конкурс, в якому команда «Custom World» вийшла в фінал. Конкурсанти подавали заявки близько 1,5 місяці. Учасниками були розробники стартапів з усієї країни. Серед них були і проєкти «Поліського національного університету», які підготували на базі інжинірингової школи, відомої під назвою «Noosphere Engineering School».

Навчання в радість

Завдяки даному стартапу можна візуалізувати 3D-формат планети сонячної системи. Сервіс встановлюють на смартфон, планшет, переглядають з ПК, ноутбука, розглядаючи за допомогою спеціальних картинок-маяків. Користувач має змогу взаємодіяти з ними. Доступні зображення:

  • 5 планет Сонячної системи;
  • логотип університету;
  • радіотелескоп.

Стартап можна використовувати з освітньою метою на уроках фізики та хімії, астрономії, демонструючи складні явищі таким чином, щоб дітям було зрозуміло. Це свого роду продовження «Custom World», доповнення. Все це можна побачити, прогулюючись по університету. Цікаво, що ще один зразок знаходиться у Дніпрі, в планетарії.

«GalaSAND»

Це інтерактивна пісочниця від «Custom World». В команду розробників входить Карина Сич та Валентин Українець. Відомо, що команда представляла свою роботу в Дніпрі на відомій виставці «BestRoboFest». Ще одне досягнення проєкту — перемога в номінації  «Startup Сhallenge». ІТ-конкурс називається «Золотий батл», чимало розробників щороку змагаються в різних номінаціях. Приємно, що саме житомирська команда студентів здобула перемогу.
Інтерактивну пісочниці в ході використання удосконалюють, опрацьовуючи шляхи комерціалізації. Стартап отримав рекомендації від психолога, зазначивши ефективність застосування розробки в плані психокорекційної роботи з особами, які зазнали травм.

Такий стартап можна використовувати не лише в начальних закладах, розважальних центрах, але й для реабілітаційних цілей, створення цікавих інтерактивних просторів.

Comments

.,.,.,.