Відомі музичні гурти міста

На просторах земної кулі в різних куточках світу існують колективи, що вважаються всесвітньо популярними. Створити музичний гурт легше ніж зробити його  відомим. Є такі, яким вдалося виконати цю місію, а існують такі, які проіснували досить недовго. В радянські роки не було людини, яка б не шаленіла від гурту “Ласковий май” або ж “Самоцвети”. На їх концерти приходили сотні тисяч шанувальників таланту. Дехто був ладний віддати багато, аби хоч доторкнутися до “ікони”, адже по іншому їх тоді не сприймали. А скільки людей по світу купували футболки з зображенням своїх кумирів, які коштували чималих грошей!  Далі на zhytomyr-trend.

Чи може наше місто похизуватися такими ж колективами, за якими бігають натовпи прихильників? Чи взагалі існують на Житомирщині відомі музичні гурти? Скільки їх та які вони мають назви?

“Древляни”

Найдосвідченіший музичний гурт нашого міста, який було створено у 1980 році. Засновником колективу став народний артист України, уродженець селища Рудня-Гацьківка Житомирської області, Юрій Григорович Градовський. Крім свого звання, Народний артист України у своєму послужному списку має ще багато нагород і звань. Ансамбль представляв Житомирщину в різних куточках світу, а саме в Польщі, Росії та багатьох пострадянських країнах. В 1985 році стали лауреатами ХІІ Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві, а у 1984 році в місті Солігорськ. З 1999 року гурт базується в Житомирській обласній філармонії. Автором всіх хітів гурту є сам Юрій Григорович. Добре це чи ні, сказати важко. З однієї сторони неможливо сказати, що Древляни мають величезну популярність. З іншої – навряд чи які сучасні музичні бенди можуть похизуватися таким терміном свого існування, який складає понад 30 років. Авжеж, супер хітів гурт немає, проте має свою аудиторію слухачів, яка вже багато років слідкує за творчим життям своїх улюбленців. За всі роки існування “Древляни” змінювали свій склад, проте кістяк все ж залишився із таких творчих людей, як Валентин Корінець і В’ячеслав Ярошевич. Житомирщина вдячна цим людям за те, що декілька десятиліть на творчому фронті нам є ким пишатися. І на завершення відзначимо, що “Солов’ї Житомирщини”, а їх так називають, продовжують свої гастролі по найближчих країнах, крім двох. Ну ви зрозуміли. 

“ZERNO”

Заснувався гурт у 2015 році. Точно так само, як і “Древляни”, у своєму складі мають 5 чоловіків. Засновником колективу став талановитий музикант і вокаліст Максим Козловець. У 2018 році виступили на сцені шоу “Х-Фактор”, що безсумнівно лише додало популярності гурту. Відео виступу наших земляків можна переглянути у мережі.

У 2017 році випустили свій перший альбом, до якого увійшли 10 хітів. Запис альбому відбувався на вінницькій студії звукозапису “Inache”. За відносно короткий час свого існування змінювали склад колективу, особливо барабанщиків. Найвідомішими піснями гурту “ZERNO” є “Дівчина” і “Зламані крила”. На відміну від своїх земляків з гурту “Древляни” мають свій сучасний сайт, де можна ознайомитися з творчим життям хлопців. Безмежна любов до людини – ось такий основний мотив пісень гурту. Приємно розуміти, що в нашому місті існують такі талановиті молоді люди, як “ZERNO”, на чиї концерти збираються тисячі прихильників не лише з нашого краю. Хтозна, можливо виступи на переповнених стадіонах і концертних залах ще попереду. 

“Авіатор”

Не можна сказати, що цей колектив повністю можна вважати житомирським, адже таким він є рівно на третину. В складі гурту є наш земляк Ігор Воєвуцький, рідний брат переможця проекту “Шанс” Олександра Воєвуцького. Дата заснування бойз-бенду –  2015 рік. Крім Ігора, до складу колективу також входять Дмитро Тодорюк та Андрій Сторож. Свій перший хіт “Возвращайся” записали у 2005 і одразу зняли на нього кліп. Що ж стосується назви гурту, то тут сама доля підказала хлопцям, як потрібно назватися, адже всі троє тією чи іншою мірою захоплюються авіацією. За роки свого існування встигли записати 7 альбомів. На піку своєї слави хлопці були на початку кар’єри, але чим далі, тим все менше “Авіатор” з’являвся на екранах телевізорів. На третину житомирським гурт можна було називати до 2018, адже того року Ігор Воєвуцький вийшов зі складу. Потрібно дивитися правді у вічі, сумно від того, що такий колектив зник з музичної мапи України.

“Друга ріка”

Певне, чи не найпопулярніший гурт Житомирщини, який був створений у 1996 році. Солістом і фронтменом рок-гурту є уродженець нашої області Валерій Харчишин. Від моменту заснування склад групи був майже незмінним. Перший виступ відбувся на сцені Житомирського педагогічного інституту, щоправда, з іншою назвою “Second river”. Відзначимо, що і перші пісні гурту були також англійською мовою. Наразі, творчий доробок хлопців налічує 8 альбомів, сотні хітів і кліпів, тисячі виступів на різних фестивалях і концертах. Безумовно, попереду ще багато альбомів і кліпів. Ну а житомирський слухач буде і надалі радіти досягненням наших земляків.

Існує одна спільна риса у тих, про кого написано вище. Всі ці гурти складаються виключно із сильної половини людства. Чому не склалося на Житомирщині із дівочими колективами, сказати важко. Варіантів може бути багато. Якщо красива дівчина має вокальні дані, плюс до того Бог наділив її прекрасною зовнішністю, скоріш за все її запримітять ще до того, як вона подумає створити будь-який колектив. Натомість, продюсери заберуть її під свою опіку, і в Житомирі вона точне співати не буде.  

Ось такі вони – найвідоміші творчі колективи нашого краю. З впевненістю можна сказати, що їх набагато більше в нашій області. Дехто виступає на аматорському рівні, а хтось лише робить свої перші кроки на цій ниві. Констатуємо, що житомирській вибагливій публіці є ким гордитися. А майбутньому поколінню бажаємо творчої наснаги і щоб муза ніколи їх не полишала. 

Comments

.,.,.,.