Як доглядати за тату

Зовнішній вигляд свіжого татуювання залежить від кількох факторів: професіоналізму спеціаліста, особливостей організму, якості догляду за шкірою у процесі її загоєння. Тому до нанесення малюнка на тіло важливо заздалегідь підготуватись: вибрати досвідченого майстра, обговорити з ним нюанси проведення процедури, можливі ускладнення. Перш ніж залишити салон, власник нового татуювання повинен дізнатися у спеціаліста, як доглядати тату. Лише при дотриманні вимог до догляду воно буде багато років залишалося таким же яскравим, як спочатку. Звертайтеся тільки до найкращих салонів, як цей – https://tattookiev.org/

Зміст:

 • Протипоказання до нанесення тату
 • Догляд у перші дні
 • Способи загоєння
 • Догляд у наступний період

Протипоказання до нанесення тату

За наявності деяких захворювань та станів організму робити татуювання забороняється. Нехтувати такими застереженнями не варто, інакше можна нашкодити своєму здоров’ю. У кращому випадку тату буде довго гоїтися.

Наносити малюнок на тіло не рекомендується, якщо є такі протипоказання:

 • онкологія;
 • прийом засобів, що розріджують кров;
 • інфекційні чи запальні процеси;
 • патологія згортання крові;
 • наявність рубців та шрамів (рішення приймається майстром індивідуально);
 • вік менше 18 років;
 • період вагітності, лактації.

Термін загоєння свіжого татуювання залежить від багатьох факторів: використаних матеріалів, розміру малюнка, місця його нанесення, особливостей організму.

Догляд у перші дні

Згодом нанесення малюнка майстер обов’язково обробляє робочу зону антисептичним препаратом. Додатково він може застосувати ранозагоювальний засіб (мазь, гель). Зверху накладається стерильна плівка чи пов’язка. Фіксується вона простим пластиром.

Сьогодні величезну популярність мають спеціальні паропроникні плівки, що захищають шкіру від інфікування. Їх не потрібно міняти перші три дні. Це сильно полегшує догляд за пошкодженою поверхнею шкіри. Стандартну пов’язку потрібно оновлювати за кілька годин. Щоразу необхідно акуратно промивати рану і робити компрес заново.

Способи загоєння

Щоб захистити свіже татуювання, найпростіше скористатися спеціальною плівкою. Головна її перевага – економія часу. Серед інших плюсів варто зазначити:

 1. Можливість приймати душ та купатися в домашніх умовах. Від відвідування водойм (штучних, природних), лазні та сауни потрібно відмовитися.
 2. Через кілька днів рана гоїться самостійно. І це незважаючи на те, що спочатку в її ділянці утворюється рідина – сукровиця.
 3. Відсутність дискомфорту. Захисний плівковий виріб надійно фіксується на будь-якій ділянці тіла, не заважає працювати.

Ще один варіант – застосувати звичайну всмоктуючу пелюшку. Як доглядати тату з її допомогою:

 1. Першу пов’язку зняти за три-п’ять годин, за рекомендацією майстра.
 2. Промити рану чистою водою із застосуванням антибактеріального мила, промочити серветкою.
 3. Дочекайтеся повного висихання поверхні.
 4. Поступово нанести мазь, що загоює (Бепантен +, Пантестин).
 5. Закрити татуювання новою пелюшкою.

Вищеописану процедуру необхідно повторювати доти, доки рана не підсохне. Як правило, на це йде не більше трьох днів.

Догляд у наступний період

Є правила, яких важливо дотримуватися остаточного загоєння татуювання (близько трьох тижнів). Але багато залежить від розміру зображення, місця нанесення, особливостей організму.

Через пару діб після процедури процес загоєння активізується: виникає свербіж, шкіра починає лущитися. На самому тату утворюється невелика скоринка. До неї краще не торкатися, забороняється чухати чи здирати. Останнє може призвести до інфікування. У той же час малюнок потрібно частіше зволожувати.

До повного загоєння татуювання не рекомендується відвідувати басейни, природні водоймища. Також оброблену зону потрібно берегти від розпарювання і прямих сонячних променів.

Якщо Ви наважилися нанести на тіло малюнок, потрібно обов’язково дізнатися у майстра, як доглядати за тату. Належний догляд за раною із застосуванням сучасних матеріалів та лікарських засобів попередить появу негативних наслідків (включно інфікування), значно прискорить період загоєння. Як результат, зображення зовсім не втратить своєї чіткості, довго зберігатиме початкову привабливість.

Comments

.,.,.,.