Не існує житомирянина, який би не бачив, або не чув про будівлю по вулиці Пушкінській, а саме Житомирську обласну філармонію імені Святослава Ріхтера. Щодня повз неї проходять тисячі містян і особливо не звертають увагу на це місце, а дарма. За дверима філармонії приховані багато таємниць і цікавих фактів. Що приховує в собі філармонія? Хто такий Святослав Ріхтер? Які таємниці знаходяться під замками? Далі на zhytomyr-trend.
Святослав Ріхтер
Радянський піаніст, що народився в Житомирі 20 травня 1915 року, народний артист СРСР, лауреат багатьох державних премій. Вважався одним із найвідоміших піаністів ХХ століття.
В перші роки життя родина переїхала в південну пальміру до міста Одеса, де і зробив свої перші кроки на творчій ниві наш земляк.
Після численних перемог на пострадянському просторі виступав в Нью-Йорку, та був ушанований всесвітньовідомої нагороди “Греммі”.
У 1952 році отримав роль Ференца Ліста в фільмі “Композитор Глінка”
Хоч і був неймовірно талановитим музикантом та ніколи не займався викладанням.
Велику частину життя прожив у Парижі, але незадовго до смерті повернувся в СРСР.
Помер в клінічній лікарні та похований у Москві.
Все своє життя присвятив музиці, організовував численні фестивалі, виступав у різних країнах світу і від цього житомирянам ще приємніше, що такий він був наш земляк, в честь якого названа обласна філармонія.
Ім’я Святослава Ріхтера філармонії було присвоєно у 2012 році, після отримання житомирським ансамблем “Льонок” статусу академічного.
Якщо підсумувати творчу стежину і спадщину Святослава Теофіловича, то він є всесвітньо відомим піаністом ХІХ століття, що ще більше гріє душу житомирянам.
Історія філармонії
Для пересічних громадян будівля філармонії не більше ніж красива споруда. А для тих, хто хоч якимось чином цікавиться творчим життям та просто історією рідного міста, насамперед гордість міста.
Обласна філармонія – це казан творчості, де кипить творче життя нашого міста.
Найголовніше, що мають знати житомиряни про філармонію, вона є найстарішим театром в Україні. Побудована споруда була ще у 1858 році, та творче життя тут було започатковане у 1938 році.
За свою величну історію тут відбулося чимало творчих заходів різного калібру, починаючи від КВК закінчуючи виступами оркестрів з різних куточків України і не лише.
Обласна філармонія слугує місцем базування для таких зірок, як “ВІА Древляни”, “Філ Бенд”, “Радана” та гордості України “Орея”.
А до ХХІ століття концертна зала філармонії ставала свідком історичних виступів, таких відомих осіб, як Айра Олдрідж, Томазо Сальвіні, Дмитро Гнатюк, Платон Майборода, Іван Карпенко-Карий та інші. Здається послужний список чималий, як для сцени невеликого обласного центру.
Загальна кількість посадкових в залі налічує 420 штук. Небагато, але згадаймо, що споруда була зведена ще у ХVІІІ столітті. Впевнені, що в ту епоху то було чимало.
Ще один цікавий і приємний момент для нашого міста, адже в стінах філармонії у 2020-х роках знімали епізоди популярно серіалу “Кріпосна” виробництва телеканалу “1+1”.
Наразі, квитки на всі заходи можна придбати не лише в касі, а і за допомогою відомих онлайн ресурсів доступних на сьогодні в нашій країні.
Щоразу, проходячи повз споруду кремово-золотистого кольору варто пам’ятати все вище перераховане і передавати це своїм нащадкам і так з покоління у покоління. Не дивлячись на статус “найстарішого театру”, споруда виглядає максимально молодою, а від цього і виникають сподівання, що попереду не менш цікава і насичена історія майбуття нашої філармонії.