Зірковий шлях акторки Маріанни Поплавської

Засновники європейського театру елліни стверджували, що варто сміятися зі своїх помилок, аби їх виправляти; а французький письменник Віктор Гюго заявляв, що жити потрібно зі сміхом. В різних ситуаціях людину тримає купи саме гумор. Одна із наших землячок зробила великий вклад в поширення гумору, тож згадаймо про акторку Маріанну Францівну Поплавську, хоча шанувальники частіше чули від неї та її колег ім’я Марина. Далі на zhytomyr-trend.

Життєпис

Майбутня акторка народилася 9 березня 1970 року в містечку Новоград-Волинський. Під час одного з інтерв’ю Маріанна Францівна розповіла, що її зіркова натура проявлялася ще з дитинства — трирічна дівчинка співала пісні в тролейбусі житомирського маршруту №1, де працювала її тітка.

Після школи вступає до Житомирського педагогічного університету ім. Франка. Після закінчення ЖДУ працює вчителем у школі №33 у м. Житомир. Пропрацювала в школі, читаючи предмети українську мову та літературу 23 роки. З кінця 1990-тих брала участь у КВК як фронтвумен гурту “Дівчата з Житомира”.

З 2004 року почала зніматися в кіно. За життя її часто запрошували брати участь у телепередачах. Акторське ремесло намагалася довгий час поєднувати із педагогікою — це вдавалося до 2017 року. Врешті-решт пані Марина покинула вчителювання та повністю занурилася у акторство.

20 жовтня 2018 року Маріанна Поплавська загинула внаслідок автомобільної аварії. 21 жовтня відбулася прощальна церемонія у Києві, наступного дня — у Житомирі. Поховали її на Корбутівському кладовищі.

Акторка і діти

Акторка не була в шлюбі та не мала дітей. Але дітей Маріанна Францівна любила — працювала в школі, коли вже могла повністю зайнятися престижнішою роботою актриси, відмовлялася від багатьох пропозицій, які б заважали вчителювати, адже з дитинства мріяла працювати вчителькою. Свій вільний час акторка любила присвячувати племінникам.

Кар’єра і зйомки

Пані Поплавську запрошують долучити до команди КВК “Дівчата з Житомира”, яка сформувалася 1993 року. Вона стає керівницею та продюсером команди. 1997 року команда виступила на сочинському фестивалі КВК, а потім виграли одну із трьох нагород “Великий КіВіН у Темному”. 1998 року команда пробивається у Вищу лігу. 2011 та 2012 року “Дівчата з Житомира” виступають у місті Юрмала, де повторно виборюють “Великий КіВіН”.

Після виступу команди у Юрмалі 2011 року, російський телеканал НТВ звернув увагу на таланти актриси. Напередодні виступу Маріанна Поплавська почала творчу співпрацю із Вікторією Булітко. Саме їхній спільний виступ — пісня “Шенгенская зона” — і привернула увагу телевізійників. Так артистка отримала роль ведучої програми російської програми від НТВ “На трьох”.

2004 року зіграла епідозичну роль у першому фільмі “Чотири кохання”. Пізніше акторка виконає епізодичні ролі у “Поверненні блудного чоловіка” (2006 року) і роль бармена у фільмі “Дні надії” (2007 рік). Пізніше Маріанна Францівна отримує ролі у гумористичному серіалі “Країна У” та молодіжному серіалі “Як гартувався стайл”. 2015 року також починається плідна співпраця із гумористичним гуртом “Дизель шоу”, вона грає ролі на концертах і в гумористичних серіалах від “Дизелів”.

Репертуар

Як “Дівчина з Житомира” Поплавська виконувала роль або дикторки-ведучої, або грала у гумористичних сценках. Ще з КВК Марина Францівна взяла роль неодруженої досвідченої жінки-командира, яка у прагненні стати щасливою “і коня зупинить, і в палаючу хату зайде”. Цей образ сподобався багатьом настільки, що став “визитівкою” репертуару Поплавської.

В кіно пані Марина грала переважно епізодичні ролі, краще склалося із серіалами — вона грала постійні ролі Тамари Василівни у четвертому сезоні “Країни У” (кримський сюжет) і коменданта гуртожитку у серіалі про творчий шлях репера Ярмака “Як гартувався стайл”. Ці героїні також чудово вдалися акторці — мудрі жінки, які можуть і пораду дати, і пожартувати.

Плідна співпраця з “Дизелями” примножила популярність та й саме з цим проєктом пов’язують акторську діяльність артистки. Провідні ролі акторки були такими: дружина, мама, бабуся. Особливо запам’яталися сюжети, де Марина Францівна грала вольову жінку у парі з білоруським актором Євгеном Сморигіним. Марина багато виконувала музичних номерів на сцені “Дизель шоу”. Яскраво вона проявила свій голос піснею “Супервумен” разом з Вікторією Булітко.

Творчість — що запам’яталося?

На сцені акторка себе почувала легко і грала невимушено, ділилася своєю радістю. Через свої ролі акторка проливала світло на актуальні проблеми. Наприклад, у виставі “Мама і комп’ютер” підняли питання діджиталізації людей старшого покоління та питання батьки і діти, батьки і їх батьки тощо. У продовженні цієї сюжетної лінії розіграли ситуацію, де пенсіонерка реєструється і освоює соціальні мережі. Продовжує цей сюжет номер, де літня жінка уже освоює смартфон.

У сценці про дружин корупціонерів-політиків з акторками “Дізель шоу” підняли питання соціальної нерівності, люстрації та перезавантаження влади. У епізодах, де Марина грала єврейську маму, переосмислюється материнська гіперопіка.

Часто у тандемі з Вікторією Булітко чи іншими акторами співали дуетом іронічні пісні. У дуеті з Булітко висміюють проблему соціалізації жінки та патріархальний лад. Варто наголосити на її провідному сценічному образі — дуже вольову жінку, яка все ж бажає опинитися під чоловічою опікою. Ці ролі та сюжети — гумористичні, але все ж хай і гіперболізовано ілюструють її реальне особисте життя і переживання. Можливо, на сценарній кухні їй довелося щось брати у творчість з реального життя.

Наприклад, у пісні з Єгором Крутоголовим, граючи сімейну пару, висміяли переїдання та його наслідки.

Яскрава гра і міміка акторки ніби загравала з глядачем, ламаючи четверту стіну.

Акторка і Житомир

Маріанна Поплавська стала “визитівкою” Житомира в гумористичному шоубізнесі. Під час виступів вона часто вставляє жарти, пов’язані з нашим містом. Під час виступів акторка розмовляє говіркою, додаючи колоритності своїй персонажці.

2015 року артистка разом з “Дівчатами з Житомира” долучилися до створення “Гімну Житомира”. 

Після гибелі артистки її колеги з “Дизель шоу” заявили про відкриття у Житомирі, де жила і працювала пані Маріанна, пам’ятника.

Вшанування пам’яті

18 жовтня 2018 року мікроавтобус із акторами “Дизель шоу” потрапив у аварію. Церемонію прощання з тілом відправили у Житомирі, поховали на Корбутівському кладовищі. Колеги та фанати запустили флешмоб “Марина з нами”, а учасники проєкту “Дизель шоу” запустили кілька збірок відео з кращими виступами акторки. В день гибелі небайдужі житомиряни створили пам’ятний куток на площі Корольова. 

З нагоди 27-ої річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 2018 року Маріанні Францівні Поплавській присвоїли посмертно орденом ІІІ ступеня за “За заслуги”.

Потім “Дизель шоу” заявили, що збираються встановити пам’ятник акторці у Житомирі у сквері на розі вулиць Лятошинського і Небесної сотні. Гранітний пам’ятник мав зображати Поплавську на лавці, аби кожен міг сісти і сфотографуватися з нею. Постамент мав стояти на бетонному армованому п’єдесталі, облицьоному гранітними плитками. Але сестра актори заявила, що це забруднить пам’ять про неї та перетворить на атракціон, тож колеги покійної відмовилися від реалізації ідеї.

Comments

.,.,.,.