Житомирський обласний академічний театр ляльок

У самому центрі нашого міста, на головній і найвідомішій вулиці знаходиться театр, який ледь не дотягнув до статусу рекордсмена і найстарішого лялькового театру у Європі. Щодня повз споруду сіро-рожевого кольору проходять тисячі містян і пишаються тим, що ляльковий театр має неофіційний статус чи не найвідомішого в Україні. Далі на zhytomyr-trend.

Цікаві факти про лялькові театри

  • У місті Прага знаходиться найстаріший театр в Європі, який було відкрито у 1930 році. Називається він “театр Спейбла і Гурвінка”
  • Перші вистави з ляльками Богів показували ще у давньому Єгипті
  • За принципом керування ляльками існують три види театрів: маріонеточні, ручні і театр тіней.
  • Вертеп також вважається ляльковим театром, який до речі називають першим в Україні.
  •  В новітній історії України першим відкрив свої двері Чернігівський театр ляльок в 1921 році. 
  • Потужний стрибок у розвитку такого оригінального жанру Україна набула в 50, 70 і 90-ті роки.
  • В якості гумору, мало кому відомо, що більшість ляльок пахнуть із середини як боксерські рукавиці. 

Житомир

1 грудня 1934 року в місті Житомирі відкрився театр ляльок і ось тут ми стикаємося з першими граблями. Згідно з офіційними джерелами найдавнішим театром є Празький, що відкрився в 1930 році. Але ми ж знаємо, що у Чернігові вже йшли вистави у 1921 році. Дивина та й годі, але якщо так, тоді констатуємо, що наш театр сміливо можна вважати одним із найдосвідченіших в Європі. 

“Юра-Замазура”, ні це новий хіт гурту “Не ангели”. Це одна з перших вистав нашого театру. Ініціатором і керівником всього, що можна віднести до організації побудови театру в Житомирі була учениця Леся Курбаса, актриса кіно і театру Зінаїда Олександрівна Пігулович і саме їй ми повинні завдячувати появі театру у Житомирі. 

Свою історично-сюжетну лінію існування наш театр перетнув з найвідомішим сином України, Тарасом Шевченком. Друга Світова Війна, в ці роки наш театр було евакуйовано в Казахстан, місто Актау, принаймні його називають так нині. А в часи подій 1939-1945 років місто називалося “Шевченко”, в честь нашого пророка. Як відомо, Тарас Григорович був на засланні в Казахстані і таким чином місто було названо в його честь. 

Статус академічного нашому театру було присвоєно Міністерством культури і туризму України 12 листопада 2007 року. 

В 2021 році завдяки міській владі і головнокомандувачу ЗСУ наш театр потрапив до переліку тих об’єктів, які потрапили до програми Президента України “Велика реставрація”. В кінці того ж року були виділені чималі кошти на реставрацію і ремонт лялькового театру в Житомирі. 

Що ж стосується репертуару, то він максимально різноманітний, починаючи від української класики, закінчуючи світовою літературою. Великий захват у дітлахів завжди викликали інтерактивні постановки, адже в них беруть участь не лише найменші глядачі , а і їх батьки. 

Та отримують естетичне задоволення в театрі не лише дітлахи, а й дорослі, адже наш театр один з небагатьох в Україні, який має в арсеналі виставу для дорослих, а саме “Мій хазяїн Дон Жуан”.  В місті Катовіце, Польща, ця вистава отримала спеціальну відзнаку на фестивалі театрів в 2006 році.  

Всесвітня спільнота також гідно оцінює виступи нашого театру і підтвердженням тому статус лауреатів міжнародних конкурсів і фестивалів. 

На новорічні і різдвяні свята поруч з театром нема де впасти яблуку і це є красномовним моментом, що вистави цікаві та праця творчого цеху не проходить марно. 

Потрібно констатувати, що такий вид мистецтва достатньо рідкісне явище у світі культури, а з цього висновок, що таких людей, які займаються таким видом діяльності порівняно мало. Приємно констатувати, що в нашому місті є люди, які можуть і вміють талановито та якісно робити свою роботу і тим самим приносити задоволення маленькому глядачу. Та впевнені, що на досягнутому бойова обойма театру на досягнутому не зупиниться. 

Comments

.,.,.,.