«MechLab»: що відомо про студентську наукову лабораторію?

Для створення чогось особливого, зазвичай, потрібна відповідна атмосфера. В стінах «Житомирської політехніки» якраз є такий заклад, мова піде про лабораторію мехатроніки під назвою «MechLab». Детальніше про її напрямки діяльності та досягнення, розвиток та можливості розповість Житомир Тренд.

Основні напрямки діяльності

Можна виділити наступні пріоритетні напрямки роботи студентської наукової лабораторії.

  1. Інноваційна діяльність не лише в стінах закладу, але й за його межами.
  2. В «MechLab» приходять студенти, пропонуючи ідеї, прогресивні стартапи. В стінах закладу ці ідеї, а також інші наукові роботи або корисні проєкти реалізують.
  3. Надання науково-технічних послуг, виконання науково-дослідних робіт.
  4. Виконання замовлень на виготовлення науково-технічної продукції від підприємств, організацій та установ.

Впровадження STEM-освіти в «MechLab»

Все більшої популярності в Україні набирає даний напрямок, який вже став трендовим. Саме тому цікаво дізнатися більше про нього. Це охоплення:

  • Science — природничих наук;
  • Technology — технології;
  • Engineering — технічної творчості;
  • Art — мистецтва;
  • Mathematics — математики.

В світі, наприклад, спостерігається гостра нестача фахівців даних спеціальностей, саме тому такий тип освіти виходить на перший план. STEM — це не лише технічна освіта, а й гармонійне поєднання технічних знань та креативності. Кращим прикладом цього є система «розумний будинок», адже в ньому мало лише застосування технічних аспектів, потрібна ще й уява задля проєктування таким чином, щоб в ньому було зручно жити.

Центр тривимірного друку

Це спільний проєкт «Житомирської політехніки» та студентської лабораторії «MechLab». Тривимірний друк полягає в використанні технологій FDM та SLA.

Обов’язки завідувача центру в 2022 році виконує Козяр Ярослав Анатолійович. Заклад працює в будні дні з 9:00 до 17:00.

Не єдина лабораторія в «Житомирській Політехніці»

Відомо, що в 2017 році відкрито ще одну новітню лабораторію з фізики в навчальному закладі — «LabEos» спеціально для молодих науковців. Керівником обрали грузинського вченого-фізика Мерабі Поладашвілі.

Заклад став унікальним не лише для Житомира чи «Житомирської політехніки», але й для країни в цілому. На відкритті лабораторії всі присутні побачили, на що здатне представлене обладнання.

Як студенти, так і науковці мають змогу відвідувати лабораторію, яка стала базою для факультету інформаційно-комп’ютерних технологій та факультету інженерної механіки. Обладнання для облаштування лабораторії було придбане керівництвом за рахунок підприємця Олександра Рабіновича, в тому числі одна з останніх моделей 3Д-принтера, метрологічні прилади, цифрові осцилографи та інші сучасні прилади.

В стінах закладу відкрито також лабораторію з біології, що відкриває цілий ряд можливостей та перспектив.

Студентські лабораторії в інших містах

Таку практику дійсно впроваджують і в інших містах, Житомир — це виняток. Це цілком зрозуміло, адже в створеному середовищі та в відповідній атмосфері набагато вищі шанси досягти успіху. Мова йде про практику, сучасне обладнання, допомогу з боку кваліфікованих спеціалістів. Це осередок, де студенти мають змогу працювати над власними ідеями та стартапами, розробляти та реалізовувати їх.

Значення «MechLab»

Цікаво, що експонати лабораторії є учасниками виставок, а також тих заходів, які проходять в стінах «Житомирської політехніки». Один з масштабних подій, де можна побачити проєкти лабораторії — це «Space Tech Fest».

«MechLab» — це місце, де з’являються та реалізовуються цікаві студентські ініціативи.

Comments

.,.,.,.