STARTUP Club YEP! ZPSU — місце, де народжуються та реалізуються ідеї

«Житомирська політехніка» — прогресивний навчальний заклад, який слідкує за тенденціями, надаючи кожному можливість отримувати якісну освіту. Цікавою ініціативою, яка сподобалася студентам, стало створення стартап-клубу в жовтні 2017 року. Досить швидко місце стало відмінним середовищем для створення та реалізації цінних ідей. Згодом почалася співпраця з бізнес-інкубатором «YEP».

Житомир Тренд поділиться тим, як розвивався стартап-клуб, та яких досягнень завдяки талановитим житомирським студентам-розробникам вдалося досягти.

Житомирська команда бізнес-інкубатора

В 2018 році «STARTUP Club YEP! ZPSU» сформував команду бізнес-інкубатору, який поповнився талановитими житомирськими студентами з різних спеціальностей. Адже для креативу, цікавих ідей майбутніх стартапів не може бути обмежень.

Варто розглянути детальніше, які програми вже вдалося реалізувати завдяки функціонуванню даного бізнес-інкубатора.

 1. «Innovation Market». Студенти змогли взяти участь в найбільшому міжнародному інноваційному заході в нашій країні.
 2. Співпраця з Університетом Тарту, який знаходиться в Естонії.
 3. За такий умовно короткий проміжок часу започатковано літню школу, знайому під назвою «Startup Camp YEP!_ZSTU».
 4. Створення інкубаційних програм, забезпечення 5 наборів.
 5. Організація власного внутрішнього регіонального конкурсу «Start-up Thursday», де учасники представили аудиторії свої проєкти.
 6. Студенти «Житомирської політехніки» вибороли можливість брати участь в фіналі «KyivTechHub».

Літня школа — головна подія літа

Це захід, який щорічно проходить з 28 по 30 серпня в стінах «Житомирської політехніки». Це цікавий навчальний досвід, який допоможе відповісти на такі запитання:

 • що ж таке стартап? Поруч з таким прогресивним та сучасним запитанням постає і питання успіху. Адже одна справа придумати оригінальну ідеї, та зовсім інша змогти реалізувати її в життя, зробивши при цьому успішною;
 • пошук ідей, де та яким чином їх можна знайти? Це складне питання, на яке дадуть відповідь справжні фахівці;
 • пошук команди для співпраці. Важко займатися створенням ідеї та її реалізації самотужки. Це складний процес, котрий включає в себе чимало напрямків, тож бажано знайти команду однодумців, які допоможуть в цьому.

Варто додати, що «Житомирська політехніка» та «YEP» щороку чекають тих, хто бажає знайти відповіді, можливо, приєднатися до числа учасників стартап-клубу.

Літній табір «Genesis»

Це вид активності, який проходить з 2 по 5 липня, передбачає збір команд підприємницьких клубів в університетах нашої країни. Наприклад, в 2020 році учасники з 25 університетів в рамках літнього табору прослуховували лекції з наступних сфер:

 • дизайн мислення;
 • фандрейзинг;
 • ефективна робота в команді;
 • результативна робота над стартапом;
 • робота над питанням дистанційної роботи та навчання.

В дискусіях, викликах народжується істина, отож учасники літнього табору пропонували та обговорювали можливі рішення. Закінчився літній табір фінальним пітчем проєктів, учасники команди, робота яких була визнана найкращою, отримали менторські сесії та подарунки. Цінним заохоченням стала поїздка для учасників-розробників на європейську стартап-подію.

Переможцем став стартап-клуб в «Житомирській політехніці», який славиться тим, що найактивніше, порівнюючи з іншими залучає студентів до теми стартапів та підприємництва.

Топ цікавих та перспективних стартапів

 1. «3D-шоп» або онлайн-примірка одягу. Житомирські студентки Бойко Людмила (творець ідеї) та Лук’янчук Яна (емпат команди, відповідальна за комунікації) пропонують ознайомитися з цікавим проєктом. В інтернет-магазинах можна набагато дешевше придбати різноманітний одяг на будь-який смак. Та страх обрати щось не свого розміру заважає, а часто і зовсім зупиняє користувачів. В цьому випадку допоможе онлайн-примірка на основі 3D-моделі людини (з використанням фотографій користувача). Ідея в тому, щоб продавати корисний продукт інтернет-магазинам одягу, отримуючи при цьому відсотки за продані товари.
 2. Стартап «UTRAVEL». Студенти «Житомирської політехніки»: Мєдвєдєв Віталій та Лабенський Владислав пропонують створити глобальну та гнучку, автоматизовану систему купівлі та бронювання квитків. Тобто завдяки реалізації стартапу хлопців, люди з будь-якого куточку світу зможуть мандрувати без проблем, швидко отримуючи інформацію про квитки та бронювання, будувати маршрут без додаткових «але».

Звичайно, це лише декілька прикладів плідної роботи студентів вузу.

Організація та проведення інших цікавих заходів

За час карантину «STARTUP Club YEP! ZPSU» провів перший в Україні безкоштовний стартап-семестр на популярних платформах Youtube та Instagram. Майже за місяць ініціатива зібрала понад 1300 переглядів.

Ще одна цікава подія в рамках програми Британської ради «Creative Sparks», яку житомирський стартап-клуб організовував та безпосередньо брав участь (розробники з Житомира дійшли до фіналу).

В 2019 році STARTUP Club YEP! ZPSU відмітили, як один з найпродуктивніших стартап-клубів України. До досягнень варто віднести і те, що близько 20% стартапів від житомирських студентів успішно реалізовуються, що є хорошим показником.

Успішні стартапи та їх шлях

Такі стартапи, як «Mech.Lab», «Golden Worker» та «No one in the world» після закінчення «YEP Starter» розпочали шлях в сфері інновацій та бізнесу. В конкурсі «Demo Day 3» в номінації «Приз глядацьких симпатій» перемогла команда «BeeWoker».

Два проєкти стартап-клуб може назвати успішними та реалізованими, які після проходження інкубаційної програми показали результат.

 1. Стартап «Mech.Lab» отримав фінансування в розмірі 2000 гривень ( від компанії «GIZ»). Команда лабораторії робототехніки вже неодноразово представляла роботи та розробки на виставках та масштабних заходах. Один з прикладів — участь в Міжнародному виставковому центрі (м. Києв) на найбільшій ІТ-конференції в Україні. Чимало розробників та талановитих команд мріють потрапити на «iForum 2018», в житомирян це вийшло.
 2. Стартап «BeeWoker» отримав фінансування в розмірі 800 гривень. Команда житомирських розробників вже встигла попрацювати з компаніями «City Profit» та «UA Project». Проєкт отримав грант від України на юридичну допомогу в розмірі 1250 євро.

Денис Любченко

Це студент, а також за сумісництвом координатор «Starup HUB» в навчальному закладі —«Житомирська політехніка». Ось що відомо про амбіційного та розумного юнака:

 • представник одного з кращих стартапів університету нашого регіону — «BeeWoker»;
 • учасник стажування за напрямком: «Місія APP та українських підприємців ІТ-індустрії до Польщі»;
 • учасник «Wolves Summit 10th edition» у м. Варшава. Це досить відомий міжнародний саміт, в рамках якого бізнес, а також стартапи можуть знайти партнерів або інвесторів. На такому заході можна познайомитися з цікавими та корисними людьми, участь в події такого рівня — неоціненний досвід.

В «STARTUP Club YEP! ZPSU» студенти мають змогу отримувати нові знання стосовно стартап-індустрії та розробляти, презентувати власні напрацювання. Це неймовірно цікавий, захоплюючий процес, адже охоплює створення власних проєктів.

Comments

.,.,.,.