Як “Одеська кіностудія” в Житомирі кіно знімала

У всьому світі кіно вважають певне, чи не самим жаданим видом мистецтва. Хто ж відмовиться посидіти перед телевізором в компанії чудової кінострічки, а якщо буде ще щось погризти, типу насіння соняшника, або ж попкорн, то взагалі буде прекрасно. Мільйони людей по світу намагаються першими викупити квиток на прем’єри фільмів і як тільки на екрані з’являються знайомі заставки відомих на весь світ кіностудій серце завмирає і починається кіно. Далі на zhytomyr-trend.

Кілька десятиліть тому після характерного звука дзвоника “Одеської кіностудії” вийшов в світ фільм, при перегляді якого житомиряни не повірили своїм очам, адже в кадрі наше місто. Що це за фільм? Як його знімали? Діставайте попкорн і гайда назад у минуле.  

1972 рік

Однозначно сказати про якість того продукту, що випускали радянські кіностудії неможливо. З однієї сторони відомі шедеври “Джентельмени удачі”, “Іронія долі”, “Операція И” та багато інших фільмів, які можна вважати легендарними. Та існують і такі картини, які стали маловідомими і мають характер звичайних рядових фільмів. Одним з таких є фільм, який в середині ХХ століття “Одеська кіностудія” створила в Житомирі. “Легка вода”, саме так називається стрічка за участю таких акторів, як Людмила Гладунко, Андрій Подубинський, Борис Зайденберг, Володимир Ємельянов та інші. 

Судити про якість фільму, можливо лише після його перегляду. Для тих хто не має часу для кінематографа, лише повідомимо про ті місця, які можна побачити в цій картині. Левова частка роботи над фільмом проводилася на відомому пляжі річки Тетерів. В кадрі також можна побачити славнозвісне “Чортове колесо”, і вежу по вулиці Пушкінській. Для тих, хто полюбляє подивитися на місто в давнину, рекомендуємо до перегляду цю картину. Задоволення, як мінімум, від старого Житомира гарантоване на 100 відсотків. Чи будуть ті ж емоції від сценарію, роботи акторів і знімального процесу, вирішувати лише вам. 

Про що кіно?

Режисером стрічки став Винник, але не той що Олег, а саме В’ячеслав. Жанр картини рідкісний, такий як спорт. Саме про долю спортсмена ця повість, який всупереч усьому йшов до своєї мети.

Головний герой стрічки, спортсмен байдарочник Ігор Глоба. В свої вже немолоді роки він досяг у спорті не стільки, як того йому хотілося і, як йому здається настав час повісити весла на цвяхи.  

Кохана головного героя таку саму думку, що все ж роки беруть своє і варто закінчувати кар’єру спортсмена. Попереду чемпіонат світу і в команді якісної зміни у Ігоря не існує. Все ж головний герой приймає доленосне рішення залишитися у колективі і ціною важких зусиль і через біль Ігор відправляється на Чемпіонат світу. 

Яким був Житомир у 1972 році, частково можна побачити у цій картині, яку, нагадуємо створила “Одеська кіностудія”. 

Звісно, це далеко не остання картина, яка була знята на території нашого міста. Знімальним майданчиком для фільмів Житомирщина стала для таких кіностудій, як: “студія імені Довженка”, “Кіностудія імені Горького”, для іноземних гостей зі студії “Таджикфільм”, які відзняли в нашому краю з добрий десяток фільмів, серед яких “Савраска”, “Рижик”, “Віра, Надія, Любов”. Але все це минуле і хочеться дивитися у майбутнє з оптимізмом. 

Хтозна, можливо колись в Житомир знову повернуться представники вищезгаданих студій, або ж гості з за океану. Хтось вважатиме це заобрійною мрією і чимось недосяжним. Час розставить всі крапки над “І”, та вірити і мріяти ніхто не забороняв. З впевненістю можна стверджувати, що наш край має чимало мальовничих локацій і місць, які точно вписалися б у майбутні фільми і серіали. 

Та поки чекатимемо, будемо переглядати старі картини, створені нашими рідними кіностудіями. 

Comments

.,.,.,.