Житомирська земля завжди славилася своєю гостинністю і щедрістю. До нашого краю нерідко приїздять відомі персони, але здебільшого то ті, хто має українське коріння, або ж народилися в країнах пострадянського простору. Натомість закордонні селебріті рідко радують наш край своїми візитами і чому так відбувається сказати важко. Дивно те, що Житомир знаходиться поруч зі столицею України, куди заморські зірки приїздять в кілька разів частіше. Для порівняння, за рік Київ можуть відвідати з десяток зірок зі світовим ім’ям, натомість наше місто 10 зірок відвідало хіба за ХХІ століття. На перший погляд, нічого страшного і дивного в цьому немає, але за цим фактом приховані речі, над якими варто замислитися. Але нас цікавить дещо інше, а саме, хто ж приїздив до нашого скромного міста? Далі на zhytomyr-trend.
Айра Олдрідж
Розпочнемо по хронології. Кінець ХІХ століття, 1865 і 1866 року актор з екзотичним темним забарвленням шкіри приїздив до нашої філармонії, яка є найстарішим театром України, щоб дати тут кілька концертів. Подейкують, що своєю грою Айра доводив публіку до сліз. Так само трапилося і в Житомирі під час його гри в образах Отелло і Шейлока. Місцеві видання тоді писали, що зали завжди були переповнені і деякі концерти Айра давав на біс. Під сумнів ніхто того не ставить, а просто давайте пишатися цим фактом.
“Rio Montana”
Весною 2017 року в приміщенні обласної філармонії відбувся концерт вокально-інструментального дуету з Південної Кореї. Хлопці виконують хіти у достатньо цікавому жанрі, а саме співають твори із дорам і світових фільмів, яких налічується близько 150. Апогеєм концерту був сюрприз від наших гостей з Кореї у вигляді пісні українською мовою.
Ніно Катамадзе
Навряд кого сильно здивує дана інформація, що ця грузинська виконавиця відвідувала наш край. Проте ми не могли не згадати цю, безсумнівно, величну артистку з дружньої нам країни.
Приїзд Ніно до Житомира припав на 2016 рік. В приміщенні облмуздрамтеатру відбулася зустріч Житомирян і співачки. Зала була заповнена на 90 відсотків і всі ті, хто завітав на той концерт точно не пошкодував, адже артистка як завжди порадувала містян танцями в проході з глядачами. Виступи Ніно ніколи не мають на озброєнні шоу і світлові спецефекти, адже ця виконавиця чіпляє публіку душею і щирістю. Хтозна, можливо грузинська знаменитість ще повернеться в Житомир, адже тут її точно обожнюють.
“Сухішвілі”
2012 року в Житомирі у приміщенні облмуздрамтеатру відбувся палкий захід за участю наших гостей із сонячної Грузії. Художній керівник колективу Ніно Сухішвілі разом зі своїми підлеглими на дві години підняли температуру нашого регіону своїми запальними танцями. Ансамбль вразив глядачів своїм запалом, який властивий цьому народу. Але не менше наших гостей вразили й глядачі, які довго стоячи аплодували по завершенні концерту. Десертом для артистів було те, що гості свята підіймалися на сцену за автографами у національному грузинському вбранні.
Кевін Маккой
Що ж стосується візиту цього артиста, то він не відбувся, але оминути увагою цю зірку не можливо. Як сольного виконавця цього артиста мало хто знає, натомість він є одним із складових всесвітньо відомого колективу “Bad Boys Blue”. Захід було заплановано на 10 березня 2020 року, та перепоною для свята пісні у Житомирі стали колишні досягнення співака, у якого маршрут концертного туру пролягав через анексований Крим. Варто зазначити, що це далеко не перший і не останній артист, який перекреслив собі шлях на сцену українських міст завдяки виступам на тій території. Сталося як сталося і час назад не повернеш.
Олексій Панін
Таким чи іншим чином продовжуємо тему наших сусідів. В 2017 році наше місто відвідав відомий на весь пострадянський простір актор, шоумен Олексій Панін, який відомий широкому загалу по таких картинах, як “ДМБ”, “Тайговий роман” і багато інших відомих картин. До нашого міста Олексія привела творча стежина. На сцені облмуздрамтеатру Олексій грав у спектаклі “Шашні старого цапа”.
C.C.Catch
Зірка 90-х і всесвітня королева диско 2010-го року відвідувала наше місто. Саме того року найбільший ТРЦ міста святкував свій день народження, на який і була запрошена зірка, яка прилетіла з за океану. Того дня десятки тисяч містян прийшли на свято дня народження “Глобал UA”, на якому співачка була безсумнівним хедлайнером. Такого резонансу на концерті просто неба Житомир не бачив, хіба що в день завозу у “Second Hand”.
“Dr. Alban”
Продовжуючи тему святкування дня народження відомого на всю область ТРЦ. Через рік після приїзду королеви диско, до Житомира також завітала всесвітньо відома людина “Dr. Alban”. 24 вересня 2011 року на сцені поруч з торговим центром відомий виконавець дав 40-хвилинний концерт. Аншлаг під час виступу зірки 90-х був не меншим, ніж за рік до того у його колеги по сцені. Кожному диву три дні і того року ТРЦ розтягнув гуляння на три доби. Виступ артиста припав на перший день і відверто кажучи все, що було в наступні два дні більше нагадувало похмілля після яскравого гуляння.
“Мазовше”
Щорічно в Житомирі відбуваються святкові заходи присвячені до святкування Дня Полонії. Так 2013 року в рамках його святкування і з нагоди Дня Конституції Республіки Польща на сцені академічного театру імені Івана Кочерги відбувся виступ ансамблю танцю і пісні “Мазовше”. Пересічним мешканцям нашої держави і, зокрема, житомирянам маловідома назва цього колективу, який, насправді має чималу історію і армію шанувальників на своїй Батьківщині. Та все ж це не завадило їм зібрати аншлаг в концертній залі. Під час святкування в залі також були високопосадовці нашого регіону і Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні, що вкотре підтверджує реноме популярного ансамблю в сусідній нам державі.
Ляпіс-Трубецкой
Згідно з інформацією з офіційних джерел цей поп-рок колектив є білоруським. Натомість ми з легкістю вважаємо хлопців нашими. Казати де саме і коли саме гурт відвідував Житомир немає сенсу, адже на теренах нашого міста вони поділилися своєю творчістю з публікою неодноразово, починаючи із клубів, закінчуючи великою сценою. Особливо популярним і впізнаваним хітом гурту є “Воїни світла”. Як підтвердження вищесказаного хлопці переклали цю пісню українською в часи повномасштабного вторгнення наших горе сусідів у 2022 році, позаяк переважну частину свого творчого шляху провели на території нашої держави. Варто відзначити, що в 2016 році хлопці відзняли кліп в селищі Старий Солотвин, що на Житомирщині на пісню “12 мавп”. Цікавий факт, що наше місто вони відвідували у дещо видозміненому складі, який має назву “Brutto”. Проте кістяк колективу все ж складається з хлопців із гурту “Ляпіс Трубецкой”.
Ось власне всі, хто був і мав би бути на сцені Житомирщини. Багато це чи мало сказати напевне важко. Та варто порадіти й цьому списку, який міг би бути й ще куди скромним і худішим. Можливо з часом з’являтимуться нові імена, а вдячний житомирянин завжди радо зустріне гостя з іншої країни та іншого міста. А поки лишається запастися терпінням, фінансами і чекати нових зустрічей, які точно будуть і в цьому точно ніхто не сумнівається. Режим очікування активуємо і скажемо усім: “До зустрічі на концертах та просторах Житомирщини”.