Вуличні музиканти Житомира. Хто і де?

Найвідоміших у світі вуличних музикантів створили брати Грімм написавши казку “Бременські музиканти”. З того часу їх славу так ніхто й не переплюнув. Проте таких людей вистачає у світі і вони відіграють дуже цікаву скрипку в житті багатьох країн.

В світі існують міста, де таких людей трішки більше ніж в інших. Якщо ми говоримо про Україну, то в нашій державі безсумнівними лідерами за кількістю вуличних творців є культурна столиця Львів і південна пальміра Одеса. Далі на zhytomyr-trend.

Цікаві факти про вуличних музикантів світу

  • Джейк Кларк – один з ТОПових виконавців просто неба. В місті Аделаїда (Австралія) цей мега талановитий хлопець виконує свої хіти на непростому інструменті, який немає назви. Річ у тім, що його власноруч зібраний інструмент створений із водостічних труб зі звичайного ПВХ. 
  • У місті Единбург живе місцева знаменитість, яка нерідко розважає містян грою не на барабанах, а звичайних відрах.
  • Інкогніто з Полтави. Хлопець грає на баяні класичні твори у підземних переходах. Відео в інтернеті набирає популярність і багато хто хотів би хлопцю відправити донати. Натомість молодий чоловік не розкриває свого імені. Що ж оригінального у цьому виступі? Те, що юнак виконує класичні твори без жодної музичної освіти.
  • У місті Кельн проживає молодик, який виконує просто неба твори на інструменті, який дещо схожий на українську трембіту, щоправда у них він називається “діджеріда”. На цій штуковині чоловік виконує твори у стилі techno. Уявіть, на трембіті грати Armin Van Buuren. Уявили? Пограли далі.

Житомир. Де і хто?

Початок ХХІ століття. Житомирщина, як і вся країна вчився жити незалежно, по європейськи. На початку 2000-х років серед тієї радянської сірої кіптяви почали пробиватися легенькі промінчики світла закордонного життя. Це стосується й культури. В нашому місті почали з’являтися люди, які розважали містян своїми піснями або ж музикою просто неба. Були такі, яким вдавалося поєднувати пісню з гумором. Одним з таких був відомий Дід Андрій, який розважав просто неба Житомирян піснями, жартами будь-де, у будь якій точці міста. До речі це єдиний, хто міг дозволити собі переміщатися по місту і розважати житомирян будь-де. 

Вулиця Михайлівська

Епіцентр творчого життя вуличних творців.Тут нерідко можна зустріти тих, хто просто неба з гітарою, або ж саксофоном чи баяном у руках дарують тим, хто проходить повз, краплину гарного настрою. Обличчя виконавців змінюються нерідко, тому точно сказати про знаменитостей вулиці неможливо. Тут можна побачити, як музикантів початківців, які роблять лише перші кроки на творчій стежині, так і тих, хто є досвідченими музикантами у місцевих гуртах. Щоб не наражати їх на гнів керівництва, назви колективів ми опустимо. Та знаємо, як називають процес досвідчені музиканти, які в середмісті дають мініконцерт. У таких людей він називається “на капелюха”. Згадайте куди збирали гроші у передачі “Караоке на майдані” і відповідь прийде сама собою. 

Приміські дизелі 

По території нашого краю курсують приміські дизель-поїзди. В Коростенському напрямку частенько можна було зустріти чоловіка, який виконував одну й ту саму пісню “самотня гілка бузку”, на яку пасажири реагували по різному. Але харизма чоловіка не давала всім зрозуміти, навіщо він веде такий образ життя. Можливо життя змушує його робити такі вчинки? Чи просто не хотілося йому заробляти кошти іншим методом. Подейкують, що після таких концертів молодик харчувався далеко не в останніх ресторанах міста. 

Якщо ж говорити загалом, то наше місто не є стереотипом регіону з вуличними музикантами. 

В часи агресії рф ці люди зникли з вулиць, адже музика не вважалася за потрібне в такі часи. Але в середині року вони повернулися і завдяки їм Михайлівська почала лунати знову. І завдяки їм містяни проходячи повз отримували ковток свіжого повітря, який на секунди відносив людей у інший вимір, де немає війни. Тож ці люди мають функцію таких собі антидепресантів і зі своєю місією у Житомирі вони повністю справляються. 

Comments

.,.,.,.