“Подарунок від душі”. Програма легенда

Телебачення – це сфера, яка зайняла вагоме місце в житті кожного мешканця планети. Для мільйонів людей у світі воно відіграє чималу роль у побуті. Лишень розплющив очі ми беремо до рук прямокутний предмет натискає червону кнопку і переносимося у інший вимір. Широченний вибір телеканалів та відео ресурсів дає змогу переглядати те, що підходить під наш настрій. Чого не скажеш про початок 2000-х років. В ті часи такої розкоші у людства не було і ми дивилися те, що нам пропонували редактори телеканалів і хотіли ми того чи ні, а були вимушені задовольнятися тим, що є. Щоправда, була й інша крайність, яка змушувала нас просто вимикати телевізор, та все одно так робили одиниці. Далі на zhytomyr-trend.

Цікаві факти про телебачення

  • До 1970 років все, що демонстрували по телебаченню відбувалося у прямому ефірі і про запис ніхто тоді й не чув.
  • Найбільше часу перед екранами телевізорів проводять Японці. Понад 9 годин в день, стільки годин триває їх сеанс у компанії з прямокутним. 
  • Сімейна пара розбила телевізор, через те що на ньому дуже реалістично показали таргана. 
  • Поняття “мильна опера” з’явилося в часи всесвітньо відомих серіалів на початку 2000-х. Адже більшість із них переривалися на рекламу мила. 
  • В кінці ХХ століття відомий на весь радянський союз мультфільм “Ну постривай!” транслювався ще в кількох країнах Європи. Фінляндія припинила показ легендарного мультфільму через жорстокість в кадрі. Головним злодієм на їх думку не вовк, а заєць.

Можна ще довго шукати цікавинки у світі телебачення. Та нас цікавить, яка ж то була у нас цікава програма, про що вона? 

“Подарунок від душі” – передача-епоха

За роки незалежності наша держава надбала кілька передач, які знає кожен українець, такі як “Караоке на майдані”, “Шанс”, “Інтуїція”, “Хто зверху” і т.д. А кожен житомирянин пам’ятає ті часи, коли на каналі “Житомир”, який більшість прозвали його “Колосок”, щодня виходила в ефір ця передача. Всі, у кого була можливість в передчутті нової зустрічі з улюбленими ведучими лишали свої справи і нехай весь світ почекає. 

Суть передачі була неймовірно проста. А, як відомо, в простоті геніальність. Телеглядачі відправляли листи на адресу редакції каналу. Відчуваєте? Листи, написані від руки, в деяких випадках до листів вкладали й фото іменинника. Навіщо? Ведучі програми зачитували привітального листа, в якому вся родина вітала іменинників зі святом. Після чого вмикалося відео на пісню, яку замовили автори листа. Періодично відеоряд був наповнений світлинами іменинника. Ось це був апогей людської творчості на Житомирщині. Подейкують, що при перегляді відео з фотографіями іменинників люди втрачали свідомість, хтось від шоку пригнув з вікна, дехто в паніці починав палити пальці. А якщо серйозно, то був крутий подарунок на 2000-ні роки, підкреслюємо. 

На жаль точної дати першого виходу в ефір не існує. Проте відомо, що понад 10 років тривала історія цього шоу. Хтось не погодиться зі словом “шоу”, напевне по ділу. Насправді у кадрі нічого особливого не відбувалося. Просто сидить ведучий і читає листа, такий собі спікер. Наразі цим нікого не здивуєш, але в ті часи це був прорив. Можливо, якби тоді на телевізорах житомирян було не 3, а хоча б 8 каналів, ніхто можливо й не дивився б цю передачу. Ось що значить буду в потрібний час у потрібному місці. 

Технології не стоять на місці, змінюється все навкруги і телебачення семимильними кроками йде далеко вперед людства. Житомирське телебачення намагається йти в ногу з часом. З’являються нові канали і проекти. Та чи буде на каналах Житомирщини хоч одне шоу, яке протримається так само “Подарунок від душі”, то ще дуже велике питання.  

Comments

.,.,.,.