Стартап «Earth Vision» від житомирських розробників

Все більше молоді починає турбуватися станом навколишнього середовища. Кількість варіантів, як допомогти, лише зростає. Житомирські студенти мають рішення, котре допоможе правильно використати пластикові відходи. Про що саме піде мова? Житомир Тренд поділиться деталями.

Новий стартап від талановитих житомирян

В «Startup Camp YEP!_ZSTU» у молоді є всі можливості для створення, а також подальшої реалізації креативних ідей.

Розробниками стартапу є Олексій Говорадло та Артем Лінчевський, які виступали на «StartUp Thursday». Команда занепокоєна питаннями екології, а саме тими, які пов’язані з пластиковими відходами. Така негативна тенденція характерна не лише для України, але й для всього світу, просто одні країни більш активно та налагоджено працюють з рішеннями, а інші ні. Житомирські студенти вирішили зробити свій внесок, створивши еко-стартап. Його основна ідея полягає в переробці пластикових відходів в дорожнє та тротуарне покриття.

«StartUp Thursday»

Це щорічний захід, під час якого щороку обирають найкращий стартап-проєкт. На відкритті традиційно присутні представники міської влади. Під час заходу талановита молодь презентувала власні ідеї, а переможці отримали різноманітні нагороди. Одних нагородили грошовим призом, а деякі отримали пропозиції по працевлаштуванню.

Цікавими були розповіді житомирських команд-розробників, як вдалося запустити той чи інший стартап. Гості заходу також почули, чому ж проєкти провалюються, та як засновникам знайти фінансування.

Якщо підсумувати, чим особливі події такого плану, тоді варто виділити наступне:

  • присутність спікерів-практиків. Теорія — це добре, але набагато цінніше почути про практичний досвід;
  • «speed dating» з кожним спітчем;
  • практичні поради від тих стартапів, які вже успішно реалізували.

Партнерами таких заходів є мережа академічних бізнес-інкубаторів «YEP», «Поліський університет» та «Житомирська політехніка».

Ще одним прикладом демонстрації стартапів, навчання та можливостей для стартапів є «Startup Grind Global Conference».

Дороги з пластику: наскільки це реально?

Це досить цікава ідея, про яку варто розповісти більше. Українці звикли до традиційного асфальту, тому складно уявити дороги з пластику. Проте дарма, адже в світі є вже приклади успішної реалізації подібної ініціативи.

  1. В Голландії придумали пластикове покриття для доріг, яке досить зручне у використанні. Покриття легко встановлювати та ще легше за необхідності демонтувати. Дороги характеризуються ідеально рівною поверхнею, стійкі до зовнішніх впливів.
  2. В Індії з 2015 року почали робити дороги з подрібнених пластикових пляшок, які змішували з бітумом. Це перша країна, яка пішла на такий експеримент. Як результат цього — понад 100 тисяч кілометрів доріг Індії складаються з переробленого пластику.

Тож світова практика доводить, наскільки це реально втілити в життя даний задум. Можливо, для когось дороги з пластику — це досі щось неймовірне, проте деякі користувачі переконані, що це дороги майбутнього.

Філософія життя

Пластик — це сміття рівно до того моменту, поки люди його викидають. Після сортування, відділення від органіки, наприклад, його вартість зростатиме. З переробленої сировини вже давно виготовляють взуття, меблі, килими та одяг, аксесуарі, будівельні матеріали. Здається, що фантазія людей в цьому плані просто не знає меж.

Приємно, що молодь теж задумується над цим питанням. Стартап житомирських розробників це доводить. Успішна реалізація їх ідеї допоможе покращити екологічну ситуацію в країні, зменшити сміттєзвалища, дозволить розвиватися новим галузям виробництва.

Comments

.,.,.,.