Соціально важливий стартап «Clever Stick»

Його називають новим українським «єдинорогом». Це потенційний та надзвичайно корисний стартап, який допоможе людям, які не бачать, почувати себе абсолютно комфортно. В чому полягає стартап? Якими особливостями характеризується? Житомир Тренд поділиться розробкою від житомирянки Карини Горобей.

«Clever Stick»

Стартап студентки «Житомирської політехніки» полягає в розробці smart-палиці. Серед її особливостей можна виділити наступне:

  • вібрація, коли поруч проїжджатиме автомобіль. Людина, відповідно, після отримання сигналу зупиниться;
  • дійти до місця призначення — це теж не проблема, адже в палицю вбудований навігатор;
  • людина чітко розуміє, що її оточує завдяки Wi-Fi мережі.

Український «єдинорог»: хто це?

В бізнесі під таким поняттям розуміють переважно технологічні стартапи, які за досить короткий час можуть досягати капіталізації в 1 мільярд доларів. В Україні, наприклад, подібні проєкти почали з’являтися з 2018 року.

  1. Варто розповісти про перший український «єдинорог» — «Gitlab», який зумів залучити 100 мільйонів доларів від компанії «Iconiq Capital». Таким чином, стартап отримав оцінку в 1 мільярд доларів, в 2020 році ця цифра виросла до 6 мільярдів доларів.
  2. Всім знайомий «monobank». Це український «єдиноріг» зі сфери «fintech». В 2021 році співзасновник проєкту Олег Гороховський оголосив про потенційну вартість понад 1 мільярд доларів.
  3. Ще один приклад — «Genesis». Це бренд для внутрішніх стартапів, велика група компаній, яка створює десятки сайтів з мобільними додатками та мільйонами унікальних користувачів.

Тож експерти прогнозують проєкту житомирянки Карини Горобей місце в рейтингу українських «єдинорогів».

«Розумна» тростина

В 2018 році німецькі винахідники створили виріб, який відзначили як «революційну зміну в житті незрячих». Вибір здатний зберігати в пам’яті вже пройдені локації або найбільш відвідувані місця. Тростина може розпізнавати об’єкти, автобуси та автомобілі, пристрій підключений до смартфона та розпізнає голос власника, володіє декількома мовами. Винахідники з Німеччини подбали також про те, щоб тростина була обладнана за допомогою сонячної панелі. Саме тому пристрій заряджається під відкритим небом. Навіть вночі людина з вадами зору має змогу вийти надвір та прогулятися завдяки вбудованому ліхтарику. Наприкінці 2018 року оголошена попередня вартість «розумної» тростини , яка склала 300 доларів.

Наприкінці 2021 року стало відомо, що експерти Стенфордського університету розробили «розумну» тростину, яка допомагає людям з вадами зору під час ходьби, забезпечує нормальне життя без обмежень. На той час експерти оголосили про попередню вартість в 400 доларів.

В той же час розробники переконані, що поява технології на ринку допоможе людям з вадами зору по всьому світу. Попередні дослідження довели, що поява та використання «розумної» тростини покращить якість життя.

Startup Camp YEP!_ZSTU

Приємно, що Україна теж не відстає, адже з’являється все більше цікавих ініціатив. Молодь турбується також про таку групу осіб, які мають вади зору. Житомирянка Карина Горобей своїм стартапом зробила перший крок в цьому напрямку.

Нагадаємо, даний соціально важливий стартап дівчина розробила в стартап-клубі «Житомирської політехніки». Клуб функціонує з жовтня 2017 року, а згодом об’єднався з бізнес-інкубатором «YEP».

Завдяки використанню легкого та зручного пристрою, люди з вадами зору можуть не лише якісно жити, але й подорожувати, не турбуючись за безпеку та власний комфорт. Не важливо, який час ви виберете — «розумна» тростина стане незмінним супутником.

Comments

.,.,.,.