Ретроспектива. Житомирянин написав гімн ЄВРО 2012

Спортивне життя нашої держави на початку ХХІ століття сколихнула новина про те, що наша держава у 2012 разом з нашими сусідами з Польщі стануть господарями Чемпіонату Європи з футболу. Звісно, що шлях підготовки до футбольного свята був довгим і кропітким. Наша держава пережила чимало трансформацій у багатьох аспектах діяльності, починаючи з ремонту доріг, закінчуючи питанням туристичної сфери. Далі на zhytomyr-trend.

Музичне оформлення свята

При підготовці до чемпіонату чимала увага була прикута саме розважальній стороні свята футболу. Всі, кому пощастило перебувати на фан-зонах України і стадіонах зокрема мали відчувати, що ЄВРО 2012 це не просто змагання, а свято. Тому чималу увагу приділили музичному оформленню свята. Якщо пересічному українцю поставити питання: «Хто виконував гімн Чемпіонату або ж озвучити хоча б назву пісні». Більшість схилялися б до пісні «Endless Summer». Та не все так однозначно. 

Факти та імена

Цілий два місяці з 19 грудня 2011 по лютого 2012 року тривала акція під назвою «Єврохіт», яка мала на меті віднайти талановиту молодь, яка самотужки напише неофіційний гімн ЄВРО 2012.  За даний період надійшло понад 10000 варіантів хітів, які потенційно мали б стати гімном челенджу. До фінального відбору увійшли 16 пісень і приємно, що переможцем у цій гонитві став житомирянин Дмитро Голуб, учасник гурту «Укроп», який вийшов переможцем у змаганні. Наш земляк написав слова і музику до пісні «Вболівай», якій судилося стати кращою з поміж десятка тисяч заявок. 

Варто зазначити, що наш герой за цей витвір отримав незвичайну похвалу, а подяку у вигляді грошової винагороди, а саме 25000 доларів за слова і таку ж суму за музику. Тож відвідуючи стадіони у Льові, Донецьку, Харкові і столиці ніхто й не підозрював, що ця пісня має житомирське коріння.

Відзначимо, що на презентації хіта були присутні відомі творчі постаті, серед яких лідер ТНМК Фоззі, Ігор Крутой, Сергій Кузін, Борис Колесников і керівництво телеканалів «М1» і «М2».

З квітня місяця 2012 року даний хіт можна було спостерігати на екранах вищезгаданих телеканалів і радіостанції «Хіт ФМ».

Зйомки самого відео були доручені топовим кліпмейкерам України, а виконання самої пісні на себе взяли найвідоміші зірки української естради серед яких: Олег Скрипка, Кузьма Скрябін, «ТНМК» (Фагот і Фозі), «Mead Heads XL», Ані Лорак, Віктор Бронюк, Тіна Кароль, Потап і Настя Каменських, наш земляк Валерій Харчишин,Еріка, гурт “Green Gray”, Олександр Пономарьов. Звісно, що відео на пісню насичене патріотичними кольорами і фрагментами з футболістами збірної України. Робота над кліпом велася поруч з футбольними аренами України, яким випав щасливий квиток приймати футбольне свято.

Варто повідомити, що автором такої ідеї створити неофіційний гімн чемпіонату і нагородити майбутнього тріумфатора став відомий на той час “фонд Бориса Колесникова”. 

Нагадаємо, що текст пісні і музику до хіта написав Дмитро Голуб і наразі рекомендуємо ознайомитися з текстовим наповненням даного творіння нашого земляка.

“Вболівай”

Є такий настрій у кожному серці,

Що об’єднає різних людей:

Дядька з мітлою і модного “перця”,

Суворих дорослих, бешкетних дітей…

Сусіда з сусідом, тестя із тещею,

Шофера, пішохода, працівника ДАІ.

Бо всі водночас об’єднають зусилля,

Натхнення, щоб перемагали свої.

Приспів

Ти можеш не бути фанатом,

Ти можеш не пити горілку,

Ти можеш сидіти вдома

І вимкнути свою мобілку, –

Вболівай!

В садку, дитсадку, на майданчику в школі,

Вдома на канапі, у скирті на полі…

Це також схоже на всесвітнє кохання,

Де б не були змагання, там є уболівання,

Знає дорослий, знає малий:

Чудово коли перемагає саме свій!

Знають усі, що тільки ті перемагають,

За яких активно, дуже-дуже активно, вболівають…

Ти можеш не їсти сало,

Ти можеш не бити в барабани,

Ти зовсім не дивишся “тєлік”

І спати лягаєш рано, –

Вболівай!

Ти можеш не бути фанатом,

Ти можеш не пити горілку,

Ти можеш сидіти вдома

І вимкнути свою мобілку, –

Вболівай!

Comments

.,.,.,.