Історія народного артиста України з Житомирщини

Юрій Григорович Градовський, чи відомо це ім’я пересічним громадянам України і Житомирщини зокрема? Впевнені, що такі особистості точно існують, але їх не так багато, як можливо хотілося б. В обличчя цю, безсумнівно талановиту особистість точно мають впізнавати, але широкому загалу Юрій Григорович більше відомий, як соліст гурту “Древляни”. Далі на zhytomyr-trend.

В такому випадку картина дуже схожа до будь-якого відомого музичного гурту, назва якого відома, а ось з імена учасників ситуація не така весела. Тож варто познайомитися з цим чоловіком ближче і він того звісно заслуговує та підтвердження тому далі.

Юрій Григорович Градовський. Дитинство

9 березня 1956 року у селі Рудня-Гацьківка на світ з’явився майбутній соловей Житомирщини, а саме так називають гурт “Древляни”, який створив Юрій. Щоправда, до цього ми дійдемо. 

Любов до музики у Юрія з’явилася не зненацька, а передалася від батьків. Батьки майбутнього співака теж мали творчий шлях, особливо батько, який грав у чоловічому колективі на скрипці, мандоліні і гітарі. Батьківську скрипку наш герой з часом знайшов на горищі домівки після смерті батька. 

Грати на баяні хлопчика навчив старший товариш, щоправда, просто показав сам інструмент, а вже наступного дня Юрій сам почав опановувати музичного інструмента.

Мови про музичну школу у селі й мови не може бути, але одного дня до селища приїхала дівчина Ольга Сіполя, що навчала дітей нотного мистецтва. Всі ці фактори поєдналися в єдине ціле і вилилося у світле творче майбутнє хлопчика.

Юність

70-ті роки минулого століття стали стартом професійної кар’єри Юрія Григоровича. Бувши студентом педагогічного училища в Коростишеві юнак познайомився з колективом “Полісся”, які нерідко згодом гастролювали Україною, Кавказом, Болгарією і росією.

По завершенні навчання встиг повернутися ближче до Батьківщини у Кропивнянську школу, де працював вчителем праці і креслення. Цей період для юнака видався не з легких, адже доля забрала у Юрія брата, бабусю і батька. 

В 1976 році став студентом Київського державного університету імені Тараса Шевченка. 

Паралельно встигає викладати історію і на базі будинку культури у Кропивні створює музичний колектив, який вже тоді планував назвати “Древляни”. 

Через 5 років відбувся перший виступ гурту на сцені Володарськ-Волинського будинку культури. Звісно, що перші концерти почали відбуватися по сусідніх селах району, а далі все пішло само собою. 

Великому кораблю – велике плавання 

У 1984 році відбулися перші гастролі Юрія Григоровича з древлянами за межі України, а саме в Польщу, росію і багато інших країн пострадянського простору. Дещо відійшовши від теми “Древлян” варто згадати особисті досягнення співака, яких було вдосталь.

Цікавим фактом є те, що у колективу Юрія Григоровича на 1986 рік було заплановано кілька десятків концертів у Чорнобилі, але сталося те, що сталося. 

В ХХІ столітті наш земляк вирішив відкрити в собі дещо інший фронт політики, паралельно не забуваючи за творчість.

Першим кроком до політики була посада начальника управління культури Житомирської ОДА у 2010 році.

І вже через рік Юрій Григорович був ушанований звання Народного артиста України.

Дуже близьким до політики наш земляк став перебуваючи у складі “Партії регіонів” і Житомирської Облради. 

В 2020 році був членом партії “За майбутнє” і кандидатом до Житомирської обласної ради.

Важко не згадати те, що Юрій Григорович сам пише музику і тексти до пісень гурту “Древляни” і ансамблю “Явір”, що лише підкреслює різнобічність творчого хисту Юрія Григоровича.

Такий він творець української пісні з Житомирщини, митець, творча особистість і просто добрий чоловік з Полісся, тож варто тішитися з того, що ми маємо таких достойних синів нашого краю.

Comments

.,.,.,.