З 1971 року жителі радянського союзу вперше почули про персонажа славнозвісної картини Леоніда Гайдая “12 стільців” Ляпіса Трубецького. Через 18 років весь пострадянський шоу-бізнес і слухачі знову почули цю назву, та чи мають вони відношення один до одного і чи їх історія перетинається, достеменно невідомо. Але згадуючи самого персонажа “Ільфа і Петрова” Ляпіса, який був літератором-халтурником і тримаючи в голові тексти пісень колективу, можливо щось гурт запозичив від героя твору, але то вже зовсім інша історія. Далі на zhytomyr-trend.
Початок шляху

В вересні 1989 року в білорусі було створено колектив, лідером якого з самого початку і до завершення був студент інституту культури Сергій Михалок.
Ми не будемо вдаватися в деталі, цифри, дати і особливі факти, адже то потрібно розгрібати годинами.
Варто відзначити шалений успіх колективу, який влетів на великій швидкості в світ шоу-бізнесу і просторів пострадянської естради. Кожна нова пісня ставала безсумнівним хітом, а альбоми розгрібалися тисячами примірників. Саме цей етап шаленого злету відбувався на території білорусі і це безсумнівний факт. Згодом слава про колектив почала стрімко ширитися сусідніми державами і чимало поціновувачів рок-музики шаленіли від творчості “Ляпіса” і 2000-ні роки стали піком слави в кар’єрі хлопців.
Стадіони, концертні зали, гастрольні тури, мільйони шанувальників, всього цього було вдосталь і як то кажуть: “Де тільки хлопці знаходили на то здоров’я?”.
Визнання. Візити на Полісся

В період до 2014 року гурт тим і займався, що давав концерти, писав нові хіти, яких ставало дедалі менше. Попри все, колектив продовжував гастролювати і не вистачить пальців двох рук, щоб перелічити кількість їх візитів до Житомира.
В 2014 році на тлі війни України і росії, як мінімум так стверджують джерела, “Ляпіс Трубєцкой” розпадається на дві частини “Trubetskoy” і “Brutto”. Багаторічний фронтмен Сергій Михалок обрав другий варіант і продовжив з новим складом гурту творити.
За два роки до того джентльмени відвідували наш край, задля того, аби в селищі Старий Солотвин, що під Бердичевом, на Острові Кохання відзняти відео на пісню “12 Мавп”, яке можна переглянути на просторах всесвітньої павутини.
Того ж 2014 року наша держава перегорнула першу сумну сторінку в книзі конфлікту з росією і судячи з усього ця тема болюче вразила колектив, який ще тоді іменував себе, як “Ляпіс Трубєцкой” і одним з хітів альбому “Матрьошка” стала пісня присвячена українським солдатам, які захищають рідну землю “Воїни світла”, щоправда, російською мовою, але історія мала продовження.
З 2014 до 2022 гурт “Brutto” неодноразово приїздив до Житомира і, що не дивно перестав гастролювати росією і білорусією. Хіт “Воїни світла” був невід’ємним елементом всіх концертів гурту, які завжди проходили з аншлагом.
Лютий 2022 року, який увійде в світову історію, як повномасштабне вторгнення росії в Україну, змусив хлопців переспівати свій хіт “Воїни світла” українською мовою, що вкотре підкреслює громадянську позицію колективу.
Цікаво, що з 2014 по 2022 роки гурт мав очевидний застій в своїй творчій стежині і мається непереборне відчуття, що саме початок військової агресії недокраїни проти нашої Батьківщини став тим каменем зіткнення, який змусив хлопців розділитися на два табори.
Вищезгаданого 2022 року колектив знову зібрався разом і не лише заради перепису свого хіта, який напевно став одним із символів незламності українського духу.
Чимало того ж року виникало запитань на радіостанціях, телебаченні і ЗМІ: “Вважати хлопців нашими чи чужинцями?”. Напевно висновок зробить сам для себе і однієї думки точно не існуватиме, але точно знаємо, що кожен українець має подякувати хлопцям за підняття бойового духу наших воїнів не лише однією піснею, а своїми вчинками, яких, м’яко кажучи, не злічити.