Хеловін 2019: історія та традиції

Це свято святкують на національному рівні. Детальніше про День всіх святих розповість Житомир Тренд.

За американськими традиціями в ніч з 31 жовтня на 1 листопада проходить святкування. Саме в цей час на Землю проникає все зле та містичне. Щоб захистити себе від всього злого, було вирішено вбиратися у дивакуваті, страшні костюми.

Хеловін

Місце святкування

В США всі готуються завчасно до святкування Дня всіх святих. Магазини прикрашають відповідним чином вітрини, власники приватних будиночків займаються оригінальним оформленням своїх осель. Розкуповуються з неймовірною швидкістю маски і різні декоративні речі, яскраві костюми, тощо.

В різних країнах обирають різні місця для святкування цього національного свята. В Німеччині головні події розгортаються у замку Франкенштейна. На такому заході можна стати учасником неймовірного карнавалу. Гостями свята стануть зомбі, відьми та різна казкова нечисть, вони заповнять весь замок і навіть територію навколо. Жах, атмосфера потойбічного світу стане незмінною супутницею в ніч з 31 на 1.

У Франції ситуація протилежна, адже місцем святкування є Дісней. Казкове та дійсно миле, світле місце стає на одну ніч справжнім джерелом всього злого. Гості свята змагаються за звання найкращого костюму, тому до свого вбрання всі підходять вкрай прискіпливо.

Історична примітка

Відомо, що жителі сучасної Великобританії – кельти, поділяли рік на дві пори. Після зміни світлої пори на темну розпочиналися гучні гуляння, більш відомі як «Самайн». Цей період якраз випадав на кінець жовтня.

В 19 столітті прийняли християнство і «Самайн» 1 листопада змінився на День всіх святих. Свято стали називати Хеловін.

Святкові традиції

До нашого часу збереглися цікаві традиції святкування Дня всіх святих. В ніч з 31 жовтня на 1 листопада прийнято вдягати моторошні костюми, приймати участь в маскарадах нечистої сили.

Символом Хеловіна є голова з гарбузи, а обрядом є «Капость або подарунок». Всю ніч діти стукають у будинки, вигукуючи «Пригощай, або пошкодуєш». Стародавні кельти щиро вірили в те, що в цю ніч межа між світом мертвих і живих стирається і відкриваються ворота, через які нечисть може потрапити в наш світ. Щоб уберегти себе від злої участі біля будинків прийнято гасити вогнища, вибирати якомога страшніші костюми.

Необхідно задобрити духів, виставивши на вулицю пригощання. По традиції, вони будуть задоволені солодощами і не будуть турбувати власників.

Символи свята

Кольорами, котрі символізують свято є чорний і помаранчевий. Символ смерті і темряви ночі поєднується з символом збору врожаю.

Мешканці з нетерпінням чекають цього свята, вирізають неймовірні гарбузові голови. Їх ще називають «Світильником Джека». На гарбузі вирізають страхітливе обличчя, всередину поміщають запалений світильник, чи свічки. Цікаво, що раніше замість гарбузи використовували брукву, чи ріпу.

Хеловін

Святкування в Україні

Українці вибирають улюблених персонажів з фільмів жахів, переодягаються в цікаві карнавальні костюми. Дівчата більше за все люблять образи Мавки з відомого твору Лесі Українки «Лісова пісня» та Панночки з твору М. Гоголя «Вій». Не так поширено в нашій країні прикрашання будинків. Але одну традицію виконує вся малеча – випрошує солодощі.

Comments

.,.,.,.