Стартап-клуб на базі Житомирської політехніки розпочав свою роботу в жовтні 2017 року. Трохи згодом розпочалася співпраця з бізнес-інкубатором YEP. Що таке стартап-клуб і чим він займається розкаже “Житомир Тренд”.
У 2018 році завдяки Startup Camp YEP! сформувалася команда зі студентів, які навчались на різних спеціальностях. У результаті роботи бізнес-інкубатору були не тільки нові знання у сфері стартап-індустрії, а й пройшли презентації власних ідей, були створені самостійні проекти та розвивалося бізнес середовище креативної економіки.
Функціонування бізнес-інкубатору
За час функціонування бізнес-інкубатору було забезпечено запуск у роботу таких програм:
- YEP!_Starter спільно з Університетом Тарту (Естонія);
- участь в Innovation Market, який є найбільшим міжнародним інноваційним заходом в Україні;
- почала працювати Літня Школа – Startup Camp YEP!_ZSTU;
- проведено п’ять наборів на інкубаційні програми;
- участь у програмі Plish-Ukrainian Startup Bridge, здобуто перемогу у 1 регіональному конкурсі стартапів (BeeWorker), липень, 2019;
- участь у національному фіналі KyivTechHub, жовтень, 2019;
- вхід двох команд з одинадцяти відібраних (із 500 бажаючих) у фінал YEP! (осінь, 2019);
- звання найпродуктивнішого стартап-клубу України за результатами осені-2019;
- проведено внутрішній регіональний конкурс стартапів Start-up Thursday в кооперації з Агенцією Регіонального Розвитку, де стартап BeeWorker отримав перемогу.
Три стартапи (Mech.Lab, Golden Worker та No one in the world) розпочали у сфері інновацій та бізнесу після завершення сезону YEP Starter та презентації проектів перед суддями, учасниками та гостями YEP Demo Day 2;
Стартап-проекти Mech.Lab та Bee Worker це успішні проекти, які пройшли інкубаційну програму та показали результат. Стартап-проект Mech.Lab отримав фінансування від міжнародної організації GIZ.
Команда бізнес-інкубатору спільно з лабораторією робототехніки Mech.Lab представили розробки, які виконували студенти університету, у Міжнародному виставковому центрі в м. Києві на найбільшій ІТ-конференція в Україні “iForum 2018”. Там були представлені два пневмороботи та квадрокоптер.
Студент, який координує Starup HUB Житомирської політехніки Денис Любченко взяв участь у стажуванні “Місія AРР та українських підприємців ІТ-індустрії до Польщі”. Він був представником одного з найкращих стартапів BeeWorker та університету Житомирщини від Агенції регіонального розвитку в кооперації з PARP до міст Варшава та Гданськ. Під час саміту можна було знайти собі партнерів, інвесторів та неоціненний досвід, а також пройти стажування у відомих компаніях, таких як Google i Facebook.