У Житомирському краєзнавчому музеї відкрилися виставки японської культури

В нашому місті проходить перший фестиваль “Дні Японії в Житомирі”. У рамках цього заходу у краєзнавчому музеї запрацювали виставки традиційної японської культури, а точніше інтерактивного медіа-мистецтва, кімоно, японських гербів тощо. Далі інформує “Житомир Тренд”

Власницею японської колекції одягу є мешканка Києва Ангела Бетельгейзе. Вона розповіла, що у дитинстві займалася бойовими мистецтвами і саме тоді, їй придбали її перше кімоно. З цього почалося її велике захоплення, яке давно вже перейшло з статусу у хобі у дуже важливу справу її життя. Зараз Ангела майстр, який володіє мистецтвом одягання кімоно – кіцуке, а також  викладає японську культуру. Вона каже, що у Японії займається традиційними танцями та музикою, а у нас вона викладач. Представляє свої кімоно, говорить, що тут на виставці є як історичні, так і повсякденні моделі, які вона може носити щодня.

Як виявляється кімоно є інформативним одягом, який може розповісти про свого власника, який у нього статус та до якої родини він належить. Якщо на тканину кімоно нанесені символи, то і вони теж мають свій сакральний зміст.

Бетельгейзе каже, що взагалі кімоно має багато чого символічного, взагалі у Японії є думка, що якщо кімоно старіше за три-чотири десятки років, то у цих речах починають жити духи.

“Дійсно, я відчуваю, що там щось є. Тобто, ти береш у руки річ, а вона на тебе дивиться”, – говорить майстриня.

Про малюнки на кімоно Ангела говорить, що там взагалі, дуже багато чого цікавого, кожний малюнок означає щось своє і має своє значення. Також вона запрошує житомирян відвідати виставку та познайомитися ближче з її колекцією, щоб зрозуміти, як виглядає справжнє кімоно, як правильно його носити, яка історія у цього одягу. На всі ці питання можна отримати відповіді завітавши на виставку, яка триватиме до 26 травня.

Друга виставка, яка відкрилася у музеї – це показ робіт сучасного мистецтва Маюки Канадзави.

Всім, хто бажає відвідати ці цікаві експозиції, повинен знати, що на це є всього декілька днів, а саме з 24 по 26 травня. Вхід вільний.

Comments

.,.,.,.