Словацький сценарист розповів про деталі серіалу “Слов’яни”

Під Житомиром в селищі Дениші тривають зйомки словацько-українського серіалу “Слов’яни”. Історичний серіал розповідає про життя давньослов’янських племен. Далі розкаже “Житомир Тренд”

За словами головного сценариста серіалу Йозефа Колеяка зі Словаччини, головна ідея написання сценарію для телесеріала про життя слов’ян VII століття належить його дружині Вероніці ще у 2016 році. Вона також разом з чоловіком та Яном Лютераном входить до команди сценаристів. Йозеф розповідає, що Вероніка висунула пропозицію написати сценарій про молоду дівчину та незнайомого чоловіка, що обидва намагаються себе ідентифікувати. 

Колеяк зазначає, що дуже великий вплив на них зробила інформація про те, що наскільки сильний відгомін старих образів з з дохристиянських часів є до сих пір частиною національної ідентичності у сучасних умовах життя. Це стосується прислів’їв, казок, народних пісень тощо. Також він з дружиною захопились міфологією стародавніх слов’ян, її невідомою структурою. Тому у них був великий маневр у написанні сценарію для серіалу. 

Історія, яку оповідають у серіалі відбувається у VII ст., але як зазначає сценарист, це повністю художня реконструкція. У літописах мало згадок про ті часи, тому команда сценаристів керувалася археологічними знахідками та відомими історичними фактами. Також проводилися консультації з вченими-істориками та археологами. Тому вийшла оповідь з вигаданими історичними подіями та фентезійним сюжетом.

“Ми намагалися розповісти історію, яка покаже, наскільки важким і жорстоким було життя в ранньосередньовічні часи. Нас надихнули елементи жанру фентезі: життя і смерть залежать від рішень богів і впливових жерців. Середньовіччя було найнебезпечнішим періодом в історії людства – життя мало дуже малу ціну”, – говорить Колеяк.

Він також зазначає, що основним джерелом для їх сценарію стали давньоукраїнські та давньословацькі казки та балади. Також були додані народні звичаї та обряди, а саме давні обряди та ритуали, які залежать від циклічності природи – сонцестояння, пострижини. Окрім цього глядачі зможуть побачити ритуали важливих подій з життя давніх людей, такі як весілля або похорони. 

В серіалі можна буде побачити як використовували магію лісових духів, як робили жертвоприношення, у тому числі коли у жертву віддавали людей та багато інших дивних елементів з містичним забарвленням. 

Comments

.,.,.,.