В Україні зникли піратські фільми

У Нідерландах був знищений плеєр Moonwalk для відтворення відео онлайн. Його використовували 80 відсотків піратських кіносайтів російськомовного сегменту інтернету. Серед них і ті, що працюють в Україні – – HDrezka, Baskino, “ГидОнлайн”, Kino Go. Далі розкаже “Житомир Тренд”

Спеціальна операція була проведена міжнародною антипіратською групою BREIN. Вона змогла відключити сервери. Роботу онлайн-плеєра припинили 18 жовтня. В цей самий день на кіносайтах піратів, де використовувався цей плеєр, було припинено відтворювання всіх фільмів та серіалів, а також були розміщені повідомлення про аварійну ситуацію в датацентрі.

До бібліотеки Moonwalk входило близько 26 тисяч фільмів та 10 тисяч серіалів. Щоб використовувати у себе плеєр піратським сайтам достатньо було вставити його код. Компанія, власник плеєра, платила інтернет кінотеатрам по 0.6 доллара за тисячу переглядів, а сама заробляла на рекламі, переважно різноманітних інтернет-казіно.

У BREIN підрахували що 50 найбільш популярних кінотеатрів кожного місяця давали Moonwalk 395 мільйонів переглядів від 89 мільйонів унікальних відвідувачів. Збитки справжніх власників права показу кінопродуктів оцінили в сотні мільйонів доларів.

У Moonwalk повідомили, що вони більше ніколи не запрацюють, але пірати навряд чи припинять працювати. Нелегальні інтернет-кінотеатри можуть працювати з іншими плеєрами, яких на сьогодні є біля 15. Також піратські сайти пропонують завантажити потрібні фільми чи серіали за допомогою торентів. 

Нагадаємо, що Департаментом кіберполіції було припинено роботу чотирьох піратських інтернет-сайтів, що займалися нелегальним показом фільмів. Кожен день ці ресурси відвідувало до 100 тисяч користувачів. Порушники також заробляли на рекламі, яку розміщували на їх сайтах, в середньому кілька тисяч доларів на місяць.

Comments

.,.,.,.