Європейська кіноакадемія European Film Award – 2018 згадала про Сенцова і Сєрєбрєннікова

У Севільї, що в Іспанії, 15 грудня пройшла 31-а церемонія вручення премій Європейської кіноакадемії (European Film Award​). Далі розкаже «Житомир Тренд» з посиланням на «Радіо Свобода».

Найкращим актором став Марчелло Фонте, який зіграв головну роль у картині «Догмен».

Номінацію «Найкраща європейська комедія» здобула стрічка «Смерть Сталіна», яку зняв режисер з Британії Армандо Іаннуччі. Доречі, цей фільм заборонений у Російській Федерації.

Номінацію «Найкращий європейський фільм» виграла чорно-біла драма «Холодна війна» польського режисера Павла Павліковського. Ця стрічка отримала  також відзнаки за кращу режисуру, жіночу роль, сценарій і монтаж.

На церемонії були згадані  ув’язнені у Росії український кінорежисер Олег Сенцов  і російський режисер, художній керівник московського театру «Гоголь-центр» – Кирило Сєрєбрєнніков. Російському культурному діячу у Росії висунули звинувачення у шахрайстві, він заперечує свою провину.

За словами польського режисера Агнежки Голланд, ув’язнення Сенцова – це просто неповага до свободи творчості людей та до культури у цілому. І ми можемо і повинні говорити про тих, кому не дають це зробити. Сєрєбрєнніков, у свою чергу, отримав престижну кінопремію у 2018 році.

«Його арешт посилає творчій спільноті Росії чіткий сигнал – якщо хтось посміє поставити під сумнів ідеологію держави, то стане наступним», – підкреслила Голланд.

Нагадаємо, що у жовтні місяці поточного року Сенцов погодився почати їсти  і припинити голодувати. Він закликав звільнити всіх українців, яких тримають у російських в’язницях. 25 жовтня Сєнцов отримав  премію Європарламенту «За свободу думки» імені Сахарова. Отримувала премію його родичка.

Comments

.,.,.,.