“Титанік” Джеймса Кемерона: цікаві факти про зйомки культового фільму

Кінокартина “Титанік” зробила популярними Кейт Уінслет та Леонардо Ді Капріо, але під час зйомок їм було не дуже солодко. Як відбувались зйомки культового фільму? Далі розкаже “Житомир Тренд”

Американська стрічка-катастрофа “Титанік” вийшла на екрани в 1997 році. Ця трагічна історія кохання зараз відома кожному, а фільм входить до числа найбільш касових прем’єр за всю історію кіно. Сюжет розповідає про катастрофу знаменитого пасажирського лайнера та про історію двох закоханих, які належали до різних соціальних шарів суспільства. Сюжет цього фільму знають всі, а от деякі цікаві факти так і залишились невідомими. 

;

Головна чоловіча роль

Перед зйомками пройшли складні та тривалі кастинги. Бажаючих зіграти головні ролі в “Титаніку”було багато. Серед них були й такі відомі актори як Меттью Макконахі і Бред Пітт. Том Круз хотів зіграти Джека Доусона, але в результаті затвердили на цю роль головного героя Леонардо Ді Капріо. Тоді він був тільки початківцем, починаючим свій акторський шлях, але участь у зйомках цього фільму принесла Ді Капріо всесвітнє визнання. 

Головна жіноча роль

Жіноча роль дісталась Кейт Уінслет, але не дуже легко. На це місце претендували такі зірки як Шерон Стоун, Гвінет Пелтроу та Мадонна. Але Кейт виявилась більш наполегливою. Вона дізналась номер Джеймса Кемерона, після чого почала телефонувати йому та вмовляти режисера взяти саме її на роль Рози Бьюкейтер. Ві врешті решт погодився і не разу не пожалкував про своє рішення – свою роль Кейт виконала чудово. 

%

Бюджет

Для того, щоб зробити кінокартину витратили двісті мільйонів доларів, що на той час було просто нереальною сумою. Зазначимо, що будівництво самого лайнера “Титанік” обійшлося значно дешевше – близько семи мільйонів доларів. 

Імпровізація

На знімальному майданчику часто актори вмикали імпровізацію. Наприклад, за сценарієм Роза повинна була вколоти нареченого шпилькою, але Уінслет вирішила, що краще буде плюнути прямо йому в обличчя. І саме цей момент потрапив в остаточну версію кінофільму. 

Ще одна імпровізація належить Леонардо Ді Капріо, коли він прокричав на палубі фразу “Я король світу”, якої не було до того у сценарії. 

Тривалість

Якщо з фільму прибрати всі сцени, де зображується сучасність та залишити лише ті моменти, які відбувались у 1912 році, тоді тривалість фільму буде складати дві години сорок хвилин, а це рівно стільки, скільки часу тонуло легендарне судно. 

Саундтрек

Всім відомий знаменитий саундтрек до цього фільму, який виконала Селін Діон, безумовно став хітом, але цього могло і не бути. Режисер взагалів не хотів, щоб у фільмі були музичні композиції. Композитор Джеймс Хорнер, який вже був успішним на той момент, разом з Селін Діон таємно записав пісню “My Heart Will Go On”. Ця пісня вразила і режисера фільму, і всю знімальну команду. 

№№

Далі ми приводимо невідомі факти, які мали місце під час зйомок цього культового фільму, який став улюбленим для багатьох глядачів. 

 • Джеймс Кемерон дуже ретельно проводив підготовку до зйомок кінофільму. В 90-х роках, він більше десятка разів занурювався на дно океану та вивчав затонулий лайнер. Після цього він все ж таки прийняв рішення зняти фільм, який буде присвячено всім загиблим у цій катастрофі. 
 • Легендарний фільм має кілька рекордів. Один з них – це тривалість прокатного часу. “Титанік” показували в кінотеатрах протягом 287 днів. За цей термін, творці фільму встигнули випустити стрічку на касеті. 
 • Коли глядачі бачать головну героїню картини в старості, то у Рози є песик породи померанський шпіц. Тварину показали не просто так. Справа в тому, що під час реальної аварії “Титаніка” змогли врятуватись три собаки – два померанських шпіца та один пекінес. До речі, під час зйомок були відзняті сцени, де собаки намагаються врятуватись, але потім Кемерон вирішив, що ці кадри дуже жорстокі і видалив їх з остаточного варіанту картини. 
 • З самого початку на виробницво кінофільму планували витратити сто мільйонів доларів, але під час процесу зйомок стало зрозуміло те, що такого бюджету просто буде замало. Кінокомпанія 20th Century Fox змушена була піти на переговори зі своїм конкурентом Paramount Pictures та запросити їх до співпраці, щоб скоротити власні витрати. Коли знімали легендарний фільм, ніхто не вірив в те, що компанії зможуть окупити хоча б бюджет картини. 
 • Під час зйомок фільм носив назву “Планета льоду”. Таку назву використовували для конспірації, бо конкуренти могли теж знімати фільм про “Титанік” та могли б дізнатись деталі виробництва кінострічки. 
 • Сукню для героїні Кейт Уінслет шили так, щоб вона чудово виглядало як мокрим, так і сухим. Модельєри це зробили неперевершено, в кадрі Роза була постійно надзвичайна. 
 • Знаменитий момент, коли Джек малює Розу, знімали в перший день. Режисер хотів побачити щире горе в кадрі, а Ді Капріо і Уінслет якраз не знали один одного до цього дня. В цій сцені є помилка. Коли Джек вимовляє фразу “Лягай он туди, на ліжко … еее … на диван!”, він мав сказати тільки про диван. Але слова про ліжко залишили. 
 • Кемерон хотів, щоб герої стрічки були вигаданими персонажами, але вийшло по-іншому. Коли режисер закінчив роботу зі сценарієм, він дізнався про те, що серед пасажирів “Титаніка” був пасажир на ім’я Дж. Доусон.
 • Деякі сцени фільму знімали за спогадами пасажирів, які змогли вижити у цій катастрофі. Так, момент, коли чоловік саджає в човен двох дівчат та говорить фразу “Це лише тимчасово” засновані на розповіді однієї пасажирки.
 • Вже не перший десяток років не втихають суперечки серед глядачів фільму про те, що головний герой картини мав врятуватись, тому що на уламку біля Рози було місце. Всі ці розмови не подобаються режисерові, бо Кемерон запевняє, смерть Доусона була необхідною. Без неї картина була б не така трагічна та зворушлива. 
 • Дерев’яний уламок, за який трималась Роза та врятувалась завдяки ньому, був точною копією шматка дерева, який знайшли після аварії лайнера. Зараз уламок знаходиться в Музеї британського міста Галіфакс.

!"

 

 

Comments

.,.,.,.