У Житомирі відкрилась виставка малюнків, які були створені 130 років тому

На базі Житомирського обласного краєзнавчого музею відкрили виставку робіт французького художника Сестеро де Лаутерекена. У своїх картинах він зображував архітектурні пам’ятки, міську забудову таких міст як Житомир, Бердичів, Коростишів тощо. Всі картини він написав у 1889 році. 

Далі розкаже “Житомир Тренд”

Дана серія картин із архітектурними зображеннями потрапила в Житомир у 1958 році, а до цього вона знаходилась в Державному музеї образотворчого мистецтва УРСР (нині “Національний художній музей України”). Чверть століття картини реставрувалися і жодного разу не були представлені на виставках. 

За словами наукових співробітників музею, мета створення автором цих малюнків достеменно не відома. Допускається, що художник міг готувати альбом до друку як види історичних місцевостей, які були популярні в другий половині 19 століття. А можливо він хотів видати художні листівки-сувеніри. Але потім фотографії міст та сіл просто витіснили малюнки, які робили художники для газет та журналів, а також з поштових листівок. 

Найбільш цікавим в цій серії є нетипове зображення краєвидів, малих вулиць, втрачених архітектурних пам’яток. Також цінним є створення нового ракурсу відомих туристичних об’єктів того часу. 

Виставка у краєзнавчому музеї буде тривати до 31 січня 2021 року. 

Comments