В Італії чекають прем’єру фільму «Крути 1918»

29 січня  у Києві відбудеться прем’єрний показ історичного фільму «Крути 1918». Показувати стрічку буду у кінотеатрі «Київ» і приурочена вона до 101-річниці героїчного бою під Крутами. Очікують цю подію і в Італії.

Далі розкаже «Житомир Тренд» з посиланням на Радіо Свобода

Саме в Італії, у студії звукозапису Mulinetti, що знаходиться  у Генуя,  нещодавно закінчили працювати над звуковим і музичним оформленням стрічки. Роботи тривали майже рік.

Саме тому італійські фахівці слідкують за Україною та з нетерпінням чекають результат своє роботи.

За словами музиканта і композитора  Марко Моріні, для нього це перша важлива робота у кіно. Історичний фільм «Крути 1918» це фільм не тільки про битву, яка відбулася 100 років тому, а фільм, у якому йдеться зокрема і про дух самої України з огляду на сучасні події. Тому,  коли він працював над музикою до фільму, він враховував його суспільне значення як в Україні, так і за її межами. Йому і його колегам було неймовірно цікаво працювати у цьому проекті.

«Ми пишаємося тим, що нас долучили до роботи над таким важливим фільмом. Це велика відповідальність. Йдеться про історичну подію, про яку ми нічого не чули раніше, але, звісно, зацікавилися, нам розповіли історію і ми докладніше вивчили тему», – розповів Марко Моріні.

До співпраці композитора запросили рік тому, коли закінчили зйомки фільму.

Йому прийшлося детально ознайомитися з історичною частиною стрічки та вивчити декілька фотографій з зображенням кіносцен. Після чого він написав 12 музичних фрагментів для фортепіано. Серед них мелодії для сцени битви київських курсантів з Червоною армією, сцени після бою тощо.

Разом з режисером фільму Олексієм Шапарєвим відбирали найвдаліші моменти. Усі вони були поєднані у одну загальну музичну тему.

Як зазначає Моріні, він хотів відчути, що відчували ті хлопці, коли були у снігу, на морозі, коли їх атакували росіяни.

 «Я спробував якомога ближче відчути страх, холод, але й гідність, бо ж молоді хлопці захищали свою землю. Потім вже було неважко перекласти ці емоції мовою музики», – сказав композитор.

Для виконання вокальної частини Моріні запросив молоду співачку Даніелу Лiвоті.

Саме її тужливий голос лунає у супроводі до саундтреку стрічки, також є пісні  у виконанні українки Христини Соловій.

Як сказала Даніела Лiвоті, Моріні показав їй сцени фільму, пояснив характер, атмосферу, яку вона мала озвучити голосом під музику і потім вже записували саму мелодію.

«Хоча й без додаткових пояснень, дивлячись кадри, було все зрозуміло», – додала співачка.

Зазначимо, що композитор Марко Моріні неодноразово відвідував Україну, зокрема побував у Києві, Дніпрі і на Донбасі, тому зараз з нетерпінням чекає нового приїзду в нашу країну з такою важливою місією – презентувати історичний фільм «Крути 1918».

Звуковим наповненням картини займався досвідчений саунд-дизайнер Альберто Пароді. Він свого часу працював з багатьма європейськими режисерами та займався звуком на концертах відомих груп та виконавців.

За словами Пароді, фільм дуже сильний і дуже відповідальна була його робота над ним. Фільм про війну і йому прийшлося дуже ретельно підбирати потрібні звуки, такі як звуки зброї, транспорту тих часів

«Мені слід було відобразити звуки тодішньої епохи. Звуки сто років тому, звісно, відмінні від сучасних звуків», – зазначив Пароді.

Групу італійських спеціалістів зібрав продюсер Фабіо Канепа, який не на словах знайомий з українською кіноіндустрією. Він вже співпрацював з українськими режисерами.

Канепа зазначає, що у сюжеті фільму він одразу помітив універсальну тему, яка є основною та спільною для багатьох країн світу.

«Це обов’язок молодого покоління і готовність жертвувати собою у важливий історичний період заради свободи», – наголосив Фабіо Канепа.

Comments

.,.,.,.