На Docudays в Житомирі говорили про пандемію та права людини

У Житомирі відбувся міжнародний мандрівний кінофестиваль про права людини Docudays. Фільми демонстрували в кінотеатрі “Україна”. Далі на zhytomyr-trend.

Про це зазначили на сайті travelling.docudays.ua

З 5 по 7 жовтня  житомиряни та житомирянки дивилися кінострічки “Невидимі”, “Кур’єри, а не герої”, “Пранкнули”, “Щось прекрасне лишилося позаду”. 

На заходах були присутні модераторки та експертки Жанна Соловйова – виконавча директорка ГО «Неурядова організація «Сучасний Формат», Дар’я Гончарова, спеціалістка БВПД, Олександра Тимошенко, фахівчиня із пологів, заступниця голови ГО «Асоціація Фахівців Природного Батьківства».

1

На фото – Жанна Соловйова

Після показу фільму “Невидимі” в обговоренні взяла участь режисерка словацького походження Майя Мартіняк. Вона пропагує зміни в сучасній медицині стосовно жіночих пологів та ставлення до вагітних жінок загалом. В її роботах переплітаються теми проблем нашої екосистеми, прав людини та здоров’я тощо. 

В короткометражці «Кур’єри, а не герої» режисери з Італії Давіде Рапп та Іпполіто Пестелліні  Лапареллі дослідили умови кур’єрів, які доставляють їжу в Мілані. Фільм демонструє, чому кур’єри є необхідними працівниками, які опинилися на перетині платформеного капіталізму, гіг-економіки, кризи біженців та пандемії COVID-19.

Робота режисерки Катріне Філп «Щось прекрасне лишилося позаду» вразила глядачів та глядачок історією маленьких дітей, які втратили батьків та вчилися боротися з втратою.  До перегляду долучилася й одна з журналісток “Я – житомирянин”.

Дія картини відбувається в Нью-Джерсі, центрі “Добре горе”. Там з дітьми працюють вихователі та психологи, вчать їх заново дивитися на життя, не боятися говорити про свої почуття, підтримувати один одного. Такий досвід варто перейняти й українцям, адже різні психологічні практики, де вчать не замовчувати про свої проблеми – вагомий крок до покращення ментального здоров’я та будування гарних відносин з людьми довкола.

Comments

.,.,.,.