Концерт гурту “ДахаБраха” у Житомирі

Що об’єднує саундтрек до популярного американського телесеріалу “Фарго”, рекламний ролик бренду для гоління Девіда Бекхема House 99 та Житомир?Так, це музика ДахаБраха. Далі на zhytomyr-trend.in.ua.

Житомирян запрошують познайомитися з творчістю гурту

1 грудня в Драматичному театрі імені Івана Кочерги відбудеться концерт українського музичного етногурту ДахаБраха.

В програмі концерту пісні з шостого студійного альбому Alambari та хіти, такі як: “Ягудки”, “Сухий дуб”, “Карпатський реп” та інші. Цей альбом посів 7-ме місце в переліку найкращих українських альбомів 2020-го року за версією журналу Слух та отримав досить високу оцінку критиків.

ДахаБраха виступає на концертах вже 17 років. Гурт брав участь в понад 20 престижних фестивалях за кордоном та тричі звучав на американській радіостанції KEXP.

Через “хаотичне” поєднання етнічних складових та стилів, фронтмени називають свій стиль “етнохаосом”. Гурт використовує українські, російські та кримськотатарські народні пісні, що записані учасниками та їхніми педагогами й колегами-фольклористами у фольклорних експедиціях по різних частинок України.

Гурт відомий виконанням народних пісень, взятих з різних регіонів України, виконуваних в автентичній манері, інструментами із різних куточків світу та змішуванням різних музичних жанрів: мінімалізму, хіп-хопу, соула та блюзу.

Концерт відбудеться 0 19:00 в Драматичному театрі імені Івана Кочерги. Житомир, пл. Соборна, 6. Вартість квитків від 290 грн.

Цікаві факти про гурт “ДахаБраха”

  1. На своєму першому концерті гурт зібрав лише 50 відвідувачів. Зараз кількість охочих послухати їх музику сягає десятків тисяч (наприклад, 6 грудня вони зібрали 10 000 людей у київському Палаці Спорту);

  2. На концертах гурту за кордоном тільки 10% від усіх присутніх є етнічними українцями. Всі інші – це місцеві жителі, а про популярність у всіх куточках світу можна судити з заповненості зали – вона майже 100-відсоткова;

  3. Багато кого цікавлять шапки учасниць гурту, а у соціальних мережах жінок порівнюють з Мардж Сімпсон. Це було б безпідставним, якби творець мультфільму періодично не відвідував би їх концертів у Сполучених Штатах;

  4. Майже після кожного виступу учасникам доводиться затримуватися на автограф-сесію. Проте одного разу – у 2016-ому році – це відбувалося майже півтори години. Концерт проходив у Малайзії. Проте виступ на фестивалі Womad у Великобританії мав схожий сценарій – про це повідомив редактор журналу WorldMusic.

  5. Один з музичних інструментів, які використовують учасники гурту для гри – це вітер. Перед кожним концертом гурт змінює своє обладнання – він купляє нові на ринках, у сувенірних крамничках тощо. Іноді вони грають за допомогою дитячих іграшок і це звучить оригінально та заворожує.

  6. Двічі у гурту “ДахаБраха” були проблеми з перевізниками: вперше багаж з одягом для концерту полетів за іншою адресою, тому музиканти виступали у корейському народному одязі, а вдруге їм довелося позичати віолончель у гурту Apocalyptica, бо авіаперевізник необережно запакував їх інструмент.

1

 

Comments

.,.,.,.