У Житомирі презентували фільм «Чорний козак»

Вчора, 18 лютого, у Житомирі відбувся благодійний показ фільму у жанрі фентезі «Чорний козак». Показ проходив у кінотеатрі «Україна».

 Далі розкаже «Житомир Тренд»

Стрічку презентували у Житомирі члени творчої групи фільму, вони також провели благодійний аукціон, мета якого – зібрати кошти на реабілітацію воїнів АТО.

В основу фільма лягла казка Сашка Лірника «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття».  Творчий колектив стрічки називає його «першим народним фільмом», враховуючи десятилітню історію та використаний автентичний підхід.

Загальна вартість фільму склала трохи більше 2 млн грн.  Команда зверталася до Держкіно з проханням фінансування їх роботи, але їм було відмовлено. Також в 2014 році творці фільму хотіли зібрати 136 тисяч гривень за допомогою спільнокошт-платформи  «BiggggIdea», але змогли зібрати лише 6% від запланованої суми.

На зустрічі присутні змогли поспілкуватися з режисером Владиславом Чабанюком, виконавицей головної жіночої ролі актрисою Мариною Юрчак, виконавцем ролі козака-характерника Володимиром Лисюком та директором фільму Миколою Куликом.

За словами режисера стрічки Владислава Чабанюка, робота над стрічкою велася 10 років. За ці роки аматорський колектив археологів, істориків, музейних працівників поповнювався професійними операторами, звукорежисерами, художниками та гримерами. Всі ці люди підтримали проект та допомагали його втілювати.

«Прем’єра фільму відбулася рівно через 10 років після зйомки першої сцени: 25 жовтня 2008 року була знята перша сцена, а 25 жовтня 2018 року у Києві показали півторагодинну стрічку «Чорний козак». Головна мета фільму  – передати відчуття про українське минуле, те, чим жили наші предки», – говорить Чабанюк.

Після перегляду фільму, всі присутні мали можливість придбати козацьку шаблю з автографами головних персонажів під час благодійного аукціону.

Гроші від продажу шаблі підуть на реабілітацію воїнів АТО/ССО.

Comments

.,.,.,.