Україна не братиме участь у Євробаченні-2019

Представника України у 2019 році не буде на конкурсі Євробачення, яке відбудеться в Ізраїлі. Далі інформує «Житомир Тренд» з посиланням на gazeta.ua

Про відмову від участі у конкурсі йдеться в офіційній заяві Національної суспільної телерадіокомпанії України.

«Дотримуючись закону про суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору, суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019», – йдеться у повідомленні.

НСТУ запропонувала розпочати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень, де візьмуть участь провідні експерти сфери для того, щоб сформулювати позицію українського суспільства щодо співпраці українських артистів із країною-агресором. Також напрацювати законопроект, який би врегулював це питання.

Найбільше балів у фінальній частині відбору на Євробачення отримала співачка Maruv. Але Національна суспільна телерадіокомпанія України скасувала її подальшу участь у конкурсі через її гастролі в Російській федерації. НСТУ пропонувала відвідати конкурс спочатку гурту Freedom Jazz, що взяв 2 місце у відборі, та команді KAZKA, що була на 3 місці. Ці колективи теж відмовилися від пропозиції. Гурт Brunettes Shoot Blondes, що посів 4 місце, заявив, що не прийме пропозицію НСТУ, якщо їм запропонують.

Нагадаємо, що у своєму відеозверненні у соціальній мережі Facebook фронтмен гурту «От Вінта» Юрій Журавель заявив, що Національний відбір на конкурс Євробачення перетворився на фарс, куди пускають «вату і колаборантів». Він закликає не бути бидлом, говорить, що нас дурять і що немає справжнього національного відбору. Хитрі продюсери з самого початку обирають не багато сумнівних виконавців, а потім пропихають свій штучно зроблений проект.

Comments

.,.,.,.