Балет «Лебедине озеро»

В понеділок 18 березня о 19.00 в Драматичному театрі імені І. Кочерги мешканці Житомира зможуть насолодитися світовою легендою – балетом «Лебедине озеро». Ця вистава прославилася як одна з найбільш популярних постановок. Далі розповість Житомир Тренд

З історії світового театру відомо, що прем’єра в початковій версії відбулася 4 березня 1877 року в Москві на сцені Великого театру. Балет не мав успіху, тому був перероблений і 15 січня 1895 року поставлений в Маріїнському театрі в Санкт-Петербурзі. На сьогоднішній день саме ця версія ставиться в сучасних театрах.

На березі озера принц влаштовує вечірку в честь свого повноліття. Зигфрід, незважаючи на веселощі, сумний, адже наступний день для нього особливий – він повинен обрати собі наречену. Його серце не пізнало до цього часу кохання, вуста не сказали заповітні слова.

Під час його роздумів увагу привертають дівчата – лебеді. Їх грація та надзвичайна краса заворожують принца. З їх танцю стає відомо, що вони стали жертвами Чорного Коршака. В силах розвіяти чари лише той, хто зможе зізнатися у вічному коханні принцесі – Лебедиці. Другий варіант полягає в принесенні в жертву свого життя задля перемоги чаклуна.

Одетта стає обраницею принца, її він представляє на балу красунь. Ворог йде на підступність, виникає образ Оділлії, котра є копією принцеси – Лебедиці. В цей час принц приймає саме образ Оділлії за справжній, привселюдно проголошує клятву вірності. Як тільки це стається,  дівчина зникає.

Принц стоїть на березі озера, просить прощення у коханої, розуміючи, що вона втрачена назавжди для нього. Після цього Зигфрід приймає виклик Чорного Коршака.

Фінал всесвітньо відомого балету вражає. Початковий його варіант був трагічним, в боротьбі з ворогом принц гине, а його кохана кидається вслід за ним в озеро. Зло, вражене силою почуттів, помирає. Саме ця варіація не мала успіху, внаслідок чого фінал змінили.

В новому варіанті принц бореться з чарівником, йому на допомогу кидається Одетта, разом вони перемагають. Закінчується балет гімном любові, краси та мудрості.

У виставі гармонічно поєднується казковість та реальність, кохання та складна філософія. Класика «Лебединого озера» повинна бути присутньою в житті кожної людини.

Хореографія Л. Іванова, М. Петіпа, О. Горського, П. Малхасянца.

Лібрето В. Бегічева і В. Гельцера.

Comments

.,.,.,.