Balzac Fest: на Житомирщині стартував українсько-французький проект

На Житомирщині розпочався українсько-французький проект Balzac Fest, який триватиме чотири місяці. Далі розкаже «Житомир Тренд»

Проект стартував з вистави «Ігри вовків бальзаківського віку». Виставу представили одразу у двох містах, а саме у Житомирі та Бердичеві. Першими виставу побачили житомиряни, а після них вже і мешканці Бердичева. Вони змогли побачити дійство у Музично-драматичному театрі, який знаходиться на Європейській вулиці. Вхід на виставу був безкоштовний.

Цей цікавий фестиваль взагалі буде проходити в декількох містах України: Бердичів, Житомир, Верхівня та Київ. Закінчується фестиваль Balzac Fest у червні 2019 року. Акторами, що взяли участь у виставі, стали актори Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса та Київського театру «МІСТ».

Перед початком вистави глядачі познайомилися з координатором проекту Тетяною Васильєвою, начальником управління культури та туризму ОДА Тетяною Парфентієвою та автором вистави Недою Нежданою, які  розповіли про фестиваль та про ідею самої вистави.

За словами Тетяни Парфентієвої, життєвий шлях та творчість Оноре де Бальзака є частиною україно-французьких стосунків. Особливо цікава історія кохання великого француза та нашої землячки Евеліни Ганської.

«І розпочинаючи кількамісячний проект Balzac Fest, сподіваємося на зміцнення українсько-французького культурного партнерства та популяризацію України, Житомирщини зокрема, за кордоном», – сказала Парфентієва.

Вистава «Ігри вовків бальзаківського віку» – це парадоксальний погляд на постать Оноре де Бальзака та розповідь про його український період життя.

Нагадаємо, що 15 березня у Житомирі в Домі української культури відкрилася благодійна виставка картин «Війна та мир очима воїна». Експозиція виставки представлена роботами учасників війни на Сході України, які були створені під час заїздів комплексної реабілітації, що проводила БО «МБФ «Творча Криївка» за авторською методикою Віталіни Маслової «Творча реабілітація».

Comments

.,.,.,.