У Ліни Костенко сьогодні День народження

19 березня велика українська поетеса Ліна Костенко святкує день народження.

Далі розкаже «Житомир Тренд» з посиланням на Gazeta.ua

Народилась Костенко 19 березня 1930 року, сьогодні їй виповнюється 89 років.

Ліна Костенко є моральним авторитетом для більшості українців. За свій життєвий шлях вона не заплямувала себе компромісами із жодною владою. Завжди смілива, вона дивилася правді в очі й казала категоричне “ні” підлості, брехні, зраді.

Ліна Костенко написала більше 15 поетичних збірок, таких як “Вітрила”, “Мандрівки серця”, “Над берегами вічної ріки”, “Сад нетанучих скульптур”, “Річка Геракліта”, роман “Записки українського самашедшого”. За історичний роман у віршах “Маруся Чурай” поетеса була нагороджена Державною премією ім. Тараса Шевченка.

Костенко 1965 року підписувала лист-протест проти арештів української інтелігенції. 1966 року, під час львівського судилища над братами Горинями, кинула їм квіти. Також написала лист на захист В’ячеслава Чорновола, коли на нього звели наклеп в газеті “Літературна Україна”. Поетеса робила безліч інших вчинків, які засвідчували її активну громадянську позицію. Після цього вона майже десять років писала “в шухляду”, розплачуючись за власну принциповість. Влада, усвідомивши, що не зможе її побороти, позбавила права друкувати власні твори, але вона вистояла й проти цього.

Коли простір ефіру засмічений балаканиною, вона мовчить. Викликати її реакцію на певні події майже неможливо. Мовчання – це її позиція.

2005 року Ліна Костенко відмовилася від звання Героя України.

Письменниця 2015 року приєдналася до гуманітарної акції “Другий фронт АТО”. Ліна Костенко передала на фронт декілька збірок поезій із побажаннями та словами підтримки воїнам.

Нагадаємо, що 9 березня  моряку українських ВМС з буксира “Яни Капу” Сергію Чулібі виповнилося 30 років. Сергій тримається добре і впевнено

Comments

.,.,.,.