У Денишах закриють скеледром на час зйомок серіалу «Слов’яни». Житомирські спортсмени проти

Навесні 2019-го на території скеледрому в селі Дениші Житомирського району проходитимуть зйомки телесеріалу «Слов’яни», і альпіністи на кілька місяців втрачають головне місце для тренувань та проведення змагань.

Далі розкаже «Житомир Тренд» з посиланням на Житомир.info

Цю подію з 30 березня обговорюють у фейсбук-групі альпінізму та скелелазіння Climbing Ukraine (Сходження Україна). Так, 30 березня на сторінці групи розмістили лист, який написала Світлана Чайкіна, наступного змісту.

«Добрий день! Повідомляємо, що на замовлення Державного кіно України і словацькою компанією «Wandal Prodaction. S.r.o.» спільно запустився телевізійний серіал під назвою «Слов’яни», який буде зніматися поблизу с. Дениші під скелями з обох боків ріки Тетерів. Підготовка до зйомок, а саме побудова декорацій, відбудеться з початку квітня по травень. Зйомки телесеріалу будуть проходити з травня до кінця жовтня 2019 року. Сюжет фільму про історію древнього слов’янського народу, дія буде відбуватися в VI столітті н.е. Це історія двох поселень, про їх побут і культуру, добро та зло, про любов та ненависть», – йдеться в опублікованому листі.

Автор також просить з розумінням поставитись до проекту, який «стане історичним надбанням нашої культури», і планувати відвідування вказаної території «з урахуванням графіку зйомок».

На своїй ФБ-сторінці тренер секції скелелазіння в Житомирі Тетяна Ковальова зазначає, що Дениші – це головна скелелазна база місцевих альпіністів на літній час. За її даними, представники кіностудії попросили житомирян звільнити на час зйомок скельний масив під Денишами від спортсменів-скелелазів.

Вона зазначає, що з’ясувалося, що ось такі листи були відправлені в федерації скелелазіння в інших містах. У квітні 2019 зводитимуться декорації, забиратимуться «зайві» гаки, замазуватимуться назви маршрутів, щоб не потрапили в кадр.

У коментарі під її постом – десятки обурливих коментарів людей, причетних до цього виду спорту, зокрема, про те, що на середину квітня в Денишах заплановані змагання з туризму та альпінізму.

Начальник відділу культури та туризму Тетерівської ОТГ, до якої входить село Дениші, Юлія Святненко залишила коментар під постом користувачки Tamara Mertcedina наступного змісту:

«Хочу відкоментувати позицію Тетерівської сільської ради щодо цього питання. 26 березня (2019 року) отримано лист від ТОВ «Медійна Група Європейського Партнерства» щодо погодження зйомок на території громади. Сільською радою погоджено зйомки на території урочища «Тригірські луки». Ані в листі-запиті, ані в погодженні скеледром не фігурував. А отже підстав для обмеження активностей на скеледромі наразі немає».

Місцеві представники скелелазіння планують 2 квітня звернутися до Тетерівської ОТГ з офіційним листом, аби відмінити зйомки на скеледромі в Денишах з причин безпеки та неузгодження намірів з органами місцевого самоврядування.

Нагадаємо, у селі Городське Коростишівського району Житомирської області біля річки побудують старовинне слов’янське селище для зйомок історично-пригодницького українсько-словацького серіалу «Слов’яни».

Comments

.,.,.,.