У житомирському музеї відкрили виставку, яка присвячена Сергію Параджанову

2 квітня в Житомирському музеї космонавтики імені Сергія Корольова презентували фото- та арт-виставку «Маестро Космос», яка присвячена Сергію Параджанову. Далі розкаже «Житомир Тренд»

Як проінформувала прес-служба Житомирської облдержадміністрації, експозиція складається з творів відомих митців України та присвячена 95-й річниці з дня народження всесвітньовідомого кінорежисера, народного артиста України та Вірменії Сергія Параджанова (Саркіса Параджаняна). Відвідати виставку можна до 10 квітня 2019 року.

На експозиції також представлені книги про життєвий шлях та творчість Маестро, видані в Україні та інших країнах світу, раритетні дрібнички з власних речей Сергія Параджанова, експонати з приватних колекцій, роботи юних майстрів з усіх куточків України. За життя великого митця його називали «Маестро Космос», підкреслюючи його неординарну особистість і талант.

За словами начальника культури та туризму ОДА Тетяни Парфентієвої, ця виставка є знаковою подією для України, адже вже має кілька десятків міжнародних нагород. Масштаби особистості Сергія Параджанова космічні, тому експозиція проводиться саме в Музеї космонавтики.

А організатор виставки Олена Оганесян розповіла, що у них зібралося багато експонатів, які вже побували в різних куточках України, пов’язаних з ім’ям Сергія Параджанова.

«Це його портрети, зроблені фотохудожниками з різних країн світу, а також твори, створені митцями, які особисто знали Сергія Йосиповича», – говорить Оганесян.

У день презентації виставки відбулося засідання кіно-клубу Parajanov-ART, присвячене фільму Романа Балаяна «Ніч в музеї Параджанова», – інформує ОДА.

Виставка працюватиме по 10 квітня 2019 року. У рамках виставки планується проведення інсталяцій, майстер-класів, екскурсій.

Comments

.,.,.,.