У житомирському кінотеатрі “Жовтень” слухали сучасних письменників

Житомир став першим містом, куди завітав літературний проект “Наближення” і його учасники – шість сучасних українських письменників. Далі розкаже “Житомир Тренд”

Як проінформувала обласна державна адміністрація, письменники Андрій Курков, Артем Чапай, Вікторія Амеліна, Олексій Нікітін, Лариса Денисенко та Олег Коцарев зустрілися зі студентами Житомирського державного університету імені Івана Франка, а також провели зустріч з усіма бажаючими у кінотеатрі “Жовтень”. Партнерами проекту у Житомирі є управління культури та туризму ОДА і громадська організація “Житомир, зроби голосніше”.

Як повідомив письменник Олег Коцарев, на зустрічі в університеті ми більше приділяли уваги питанню єдності регіонів України, що їх об’єднує у культурному контексті, про сучасну літературу взагалі і у житомирському контексті.

“У “Жовтні” говорили більше про конкретну історичну спадщину, зокрема про сам кінотеатр, а також приділятимемо увагу книжкам, з якими приїхали, читатимемо якісь уривки з творів”, – сказав письменник Олег Коцарев.

Як зазначила керівник ГО “Житомир, зроби голосніше” Людмила Зубко, проект “Жовтень” для неї дуже важливий. Таких подій навколо кінотеатру може бути дуже багато, поки ми всі не об’єднаємося, адже дуже важливо мати простір, де люди можуть спілкуватися. Одна людина не може нічого, але об’єднавшись, можна зробити цей проект, написати гранти, залучити кошти.

  • “Я бачу тут молодіжний театр, галерею, книжковий магазин, місце, де спілкуються діти, студенти, учасники АТО, літні люди, які можуть поговорити, потанцювати вальс тощо. Такий культурний простір для особистісного розвитку і розвитку суспільства”, – наголосила Зубко.

Автори читали фрагменти зі своїх творів та відповідали на запитання аудиторії.

  • Андрій Курков  – письменник, президент Українського ПЕН. Є автором кількох десятків романів та книжок для дітей російською мовою, зокрема, романів “Бикфордов мир”, “Пикник на льду”, “География одиночного выстрела”, “Последняя любовь президента”, “Ночной молочник”, “Садовник из Очакова”, “Дневники Майдана”, “Серые пчелы” та ін.
  • Артем Чапай – письменник, перекладач, репортер. Автор прозових та репортажних книжок “Авантюра: Практичні реалії мандрів по-бідняцьки”, “Подорож із Мамайотою в пошуках України”, “Червона зона”, “Понаїхали”, “Тато в декреті”, “The Ukraine”.
  • Вікторія Амеліна  – письменниця, авторка книжок прози “Синдром листопаду, або Homo Compatiens” та “Дім для Дома”, а також книжки для дітей “Хтось, або Водяне Серце”.
  • Олексій Нікітін – письменник, автор романів “Три жизни Сергея Бояршинова, банкира и художника”, “Окно на базар”, “Истеми”, “Маджонг”, “Victory Park”, “Шкиль-моздиль” та ін.
  • Лариса Денисенко –  письменниця, адвокатка, громадська діячка, радіоведуча. Авторка романів “Забавки з плоті та крові”, “Кавовий присмак кориці”, “Корпорація ідіотів”, “Сарабанда банди Сари”, “Відлуння”, “Нова стара баба”, книжок для дітей “Ліза та Цюця П.”, “Майя та її мами”, “Усміхаки” та ін.
  • Олег Коцарев – письменник, журналіст, перекладач. Автор поетичних збірок “Коротке і довге”, “Мій перший ніж”, “Збіг обставин під Яготином”, “Котра година”, “Цирк”, прозових книжок “Неймовірна Історія Правління Хлорофітума Першого” та “Люди в гніздах”.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року Житомир прийняв десятиденний міжнародний фестиваль “Жовтень у Жовтні”, яким запустили процес перетворення будівлі кінотеатру на центр сучасної культури. Фестиваль відвідала перша леді країни Марина Порошенко.

Comments

.,.,.,.