HBO презентує міні-серіал про Чорнобиль

Американський канал HBO презентує міні-телесеріал “Чорнобиль”, заснований на подіях трагедії 1986-го. Далі розкаже “Житомир Тренд”

Сценарій 5-серійного серіалу написав Крейг Мезін. Прем’єра запланована на 6 травня. Бюджет стрічки не розголошують. Зйомки фінансували 2 великі телекомпанії – HBO та британська Sky. Також для проекту створили масштабні декорації реактора, залучили експертів із 14 країн світу та відомий акторський склад.

За словами Крейга Мезіна, зараз ця історія навіть важливіша для всіх, бо триває глобальна війна з правдою. Історія Чорнобиля – це історія того, що відбувається, коли ми обманюємо, коли ігноруємо правду; коли влада вдає, що правда не є правдивою.

“Та рано чи пізно ми заплатимо. Заплатять не ті, хто при владі, а звичайні люди”, – розповів Мезін.

Вперше екранізувати історію сценарист і кінорежисер захотів 5 років тому. Мезін хотів дослідити Чорнобильську катастрофу не просто як факт, а від дня вибуху. Щоб показати операцію очищення реактора і брехню про причини вибуху.

Тисячі людей, які працювали над ліквідацією катастрофи, насправді врятували Європу від радіоактивного забруднення.

“Я хотів показати всім неймовірний дух, мужність і волю людей, які кинулися на відкритий ядерний реактор. Вони зіткнулися з ним віч-на-віч. Вони літали над ним, плавали під ним, рили тунелі всередину. Багато з них віддали своє життя заради інших”, – говорить Мезін.

Автор сценарію сподівається, що люди з України, Білорусі, коли дивитимуться цей серіал, відчують, що їх побачили. Одяг, зачіски, взуття, традиції, культура – все абсолютно автентичне. Так автори висловлюють повагу.

“Сподіваюся, коли вони подивляться фільм, відчують величезну гордість за себе та роль, яку вони зіграли в історії”, – пояснює автор сценарію.

Автор сценарію Крейг Мейзін має українські коріння. Каже, це допомогло йому відчути глибину трагедії.

Нагадаємо, що катастрофі надали сьомий рівень небезпеки за Міжнародною шкалою ядерних подій, нарівні із аварією на АЕС “Фукусіма-1” в Японії, що сталася 2011-го.

8 грудня 2016-го Генеральна Асамблея ООН резолюцією 71/125 проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

Comments

.,.,.,.